POLFILIN koncentrat do sporządzania roztworu

  • POLFILIN jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o działaniu poprawiającym ukrwienie tkanek i zmniejszającym agregacje płytek krwi. Podawany wspomagająco m.in. w leczeniu zaburzeń słuchu wywołanych hipoksją i chorobą Meniere'a.
  • POLFILIN koncentrat do sporządzania roztworu
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
pentoksyfilina (pentoxifyllinum)

Wskazania:
- stany niedokrwienia mózgu (stany po udarze mózgu, zaburzenia czynności mózgu pochodzenia naczyniowego z objawami takimi jak: brak koncentracji, zawroty głowy, zaburzenia pamięci),
- chromanie przestankowe,
- zaburzenia krążenia w obrębie gałki ocznej (ostre i przewlekłe zaburzenia krążenia w obrębie siatkówki i naczyniówki oka),
- zaburzenia czynności ucha wewnętrznego (np. zaburzenia słuchu, nagła utrata słuchu) spowodowane zmianami krążenia.

Działanie:
Preparat, który poprzez swój mechanizm działania poprawia przepływ krwi i zmniejsza jej lepkość. Pentoksyfilina zmienia właściwości reologiczne krwi, blokuje agregację płytek krwi poprzez nasilenie syntezy prostacykliny, zmniejsza patologicznie podniesione stężenie fibrynogenu, blokuje przyleganie leukocytów do śródbłonka, zwiększa elastyczność erytrocytów, blokuje agregację erytrocytów, zmniejsza aktywację leukocytów i wynikające z niej uszkodzenia śródbłonka. Dodatkowo wykazuje niewielkie działanie rozszerzające naczynia i nieznaczne działanie inotropowe dodatnie. U pacjentów z przewlekłymi zmianami w tętnicach zwiększa dopływ krwi do obszarów patologicznie zmienionych i poprawia natlenowanie tkanek.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na pentoksyfilinę, inne pochodne metyloksantyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego lub udar mózgu
- krwawienie o znacznym nasileniu i choroby z dużym ryzykiem krwotoków
- wylew do siatkówki

Dawkowanie Polfilin koncentrat:
We wlewie dożylnym. Preparat przeznaczony dla pacjentów dorosłych. Podczas wlewu pacjent powinien leżeć: 100-600 mg na dobę w 1 lub 2 dawkach podzielonych, rozcieńczone w 100-500 ml roztworu do infuzji.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel