POLFILIN roztwór do wstrzykiwań

  • POLFILIN jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy, który poprzez swoje działanie zmniejsza agregację płytek krwi i poprawia ukrwienia tkanek. Podawany w leczeniu objawów wywołanych hipoksją i chorobą Meniere'a.
  • POLFILIN roztwór do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
pentoksyfilina (pentoxifyllinum)

Wskazania:
- stany niedokrwienia mózgu (stany po udarze mózgu, zaburzenia czynności mózgu pochodzenia naczyniowego z objawami takimi jak: brak koncentracji, zawroty głowy, zaburzenia pamięci),
- chromanie przestankowe,
- zaburzenia krążenia w obrębie gałki ocznej (ostre i przewlekłe zaburzenia krążenia w obrębie siatkówki i naczyniówki oka),
- zaburzenia czynności ucha wewnętrznego (np. zaburzenia słuchu, nagła utrata słuchu) spowodowane zmianami krążenia.

Działanie:
Preparat usprawniający przepływ krwi i obniżający poziom jej lepkości. Pentoksyfilina hamuje przyleganie leukocytów do śródbłonka, zmniejsza aktywację leukocytów i wynikające z niej uszkodzenia śródbłonka, zmienia właściwości reologiczne krwi, zwiększa elastyczność erytrocytów, hamuje agregację erytrocytów, hamuje agregację płytek krwi poprzez nasilenie syntezy prostacykliny, zmniejsza patologicznie zwiększone stężenie fibrynogenu. Dodatkowo ma niweielkie działanie rozszerzające naczynia i nieznaczne działanie inotropowe dodatnie. U pacjentów z przewlekłymi zmianami w tętnicach zwiększa dopływ krwi do obszarów patologicznie zmienionych i usprawnia natlenowanie tkanek.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na pentoksyfilinę, inne pochodne metyloksantyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego lub udar mózgu
- krwawienie o znacznym nasileniu i choroby z dużym ryzykiem krwotoków
- wylew do siatkówki

Dawkowanie Polfilin roztwór do wstrzykiwań:
We wlewie dożylnym. Preparat przeznaczony dla dorosłych. Standardowo: 100-600 mg na dobę w 1 lub 2 dawkach podzielonych, rozcieńczone w 100-500 ml roztworu do infuzji. Podczas podawania leku pacjent powinien leżeć. Zaleca się indywidualne dostosowanie dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel