POLKEPRAL tabletki powlekane

  • POLKEPRAL jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwpadaczkowych. Stosować jako jedyny preparat u pacjentów powyżej 16 roku życia z nowo zdiagnozowaną padaczką.
  • POLKEPRAL tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewetiracetam (levetiracetamum)

Wskazania:
Leczenie padaczki w:
- monoterapii napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u pacjentów w wieku od 16 lat z nowo rozpoznaną padaczką,
- terapii skojarzonej napadów mioklonicznych u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną; napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną; napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych i dzieci o masie ciała powyżej 25 kg.

Działanie:
Preparat o działaniu przecipadaczkowym - pochodna pirolidonu. Sposób działania lewetyracetamu nie jest do końca zbadany, wydaje się być odmienny od działania dostępnych obecnie leków przeciwpadaczkowych. Wyniki badań in vitro i in vivo wskazują, że lewetyracetam nie zmienia głównych cech komórki ani właściwych procesów neurotransmisji. Badania in vitro wykazały, że lewetyracetam oddziałuje na ilość Ca2+ w neuronach, blokując po części prądy Ca2+ typu N oraz ograniczając uwalnianie jonów Ca2+ zgromadzonych wewnątrz neuronów. Dodatkowo przypuszcza się, że na działanie przeciwpadaczkowe lewetyracetamu może wpływać interakcja z białkiem pęcherzyków synaptycznych 2A, które jak się uważa bierze udział w procesie fuzji pęcherzyków i egzocytozy neurotransmiterów. Ponadto po części znosi indukowane przez cynk i beta-karboliny blokowanie prądów bramkowanych przez GABA i glicynę.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewetyracetam, inne pochodne pirolidonów lub substancje pomocnicze

Dawkowanie Polkepral:
Doustnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnego dawkowania zależnego od potrzeb pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel