POLPROST PLUS krople do oczu

  • POLPROST PLUS jest preparatem mającym zastosowanie w okulistyce o działaniu obniżającym ciśnienie wewnątrzgałkowe. Podawany jest pacjentom w leczeniu podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego z jaskrą otwartego kąta przesączenia.
  • POLPROST PLUS krople do oczu
Producent: Sandoz
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
latanoprost, timolol (latanoprostum, timololum)

Wskazania:
- leczenie podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów,
- obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania.

Działanie:
Preparat złożony zawierający dwie substancje czynne, które obniżają ciśnienie wewnątrzgałkowe na skutek różnych sposobów działania. Tymolol jest nieselektywnym ß-adrenolitykiem, nie posiadającym wewnętrznej aktywności sympatykomimetycznej, bezpośredniego działania blokującego czynność mięśnia sercowego i nieswoistego działania stabilizującego błonę. Tymolol obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej w nabłonku rzęskowym. Nie stwierdzono istotnego wpływu na przepuszczalność bariery krew-ciecz wodnista dla białek osocza. Latanoprost jest analogiem prostaglandyny F2alfa, selektywnym prostanoidowym agonistą receptorów FP. Zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zwiększenie odpływu cieczy wodnistej - zwiększa przepływ naczyniówkowo-twardówkowy oraz zmniejsza opór odpływu przez siateczkę beleczkowania. Nie ma większego wpływu na produkcję cieczy wodnistej oraz na barierę krew-ciecz wodnista, jak również na wewnątrzgałkowe krążenie krwi. Połączone działanie obu leków potęguje zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w porównaniu z leczeniem każdym z nich z osobna.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- choroby przebiegające z nadreaktywnością oskrzeli, w tym astma oskrzelowa, astma w wywiadzie, ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc
- bradykardia zatokowa, zespół chorego węzła zatokowego, blok przedsionkowo-komorowy II° i III° bez zabezpieczenia rozrusznikiem serca, jawna niewydolność serca, wstrząs kardiogenny

Dawkowanie Polprost Plus:
Miejscowo, do worka spojówkowego. 1 kropla do chorego oka 1x na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel