PRESTARIUM ORO tabletk ulegające rozpadowi w jamie ustnej

  • PRESTARIUM ORO jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Lek jest zalecany pacjentom w chorobie wieńcowej oraz leczeniu nadciśnienia tętniczego.
  • PRESTARIUM ORO tabletk ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
peryndopryl (perindoprilum argininum)

Wskazania:
- stabilna choroba wieńcowa
- nadciśnienie tętnicze

Działanie:
Preparat to inhibitor enzymu konwertującego angiotensynę I do angiotensyny II. Zablokowanie aktywności ACE powoduje obniżenie ilości angiotensyny II w osoczu, prowadząc do zwiększenia aktywności reninowej osocza i zmniejszenia wytwarzania aldosteronu. Przypuszcza się, że ten mechanizm odpowiedzialny jest za zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi oraz jest częściowo odpowiedzialny za określone działania niepożądane (np. kaszel). Peryndopryl zmniejsza obwodowy opór naczyniowy, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego, w konsekwencji zwiększenie przepływu obwodowego, bez wpływu na częstość pracy serca. Następuje zwiększenie przepływu krwi przez nerki, podczas gdy filtracja kłębuszkowa pozostaje zazwyczaj niezmieniona. Peryndopryl działa poprzez czynny metabolit – peryndoprylat. Peryndopryl jest skuteczny we wszystkich stopniach nadciśnienia tętniczego, obserwowano zmniejszenie skurczowego i rozkurczowego ciśnienia tętniczego krwi, zarówno w pozycji stojącej i leżącej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na peryndopryl, inne inhibitory ACE lub pozostałe składniki preparatu
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie, związany z wcześniejszym leczeniem inhibitorami ACE
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- II i III trymestr ciąży. U pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniami czynności nerek (GFR<60 ml/min./1,73m2) przeciwwskazane jest jednoczesne stosowanie z aliskirenem

Dawkowanie Prestarium Oro:
Doustnie. Należy dobrać indywidualne dawkowanie. Dawki wynoszą od 2,5-5-10 mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel