PRESOMYL tabletki powlekane

  • PRESOMYL jest preparatem wpływającym na układ sercowo-naczyniowy o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze krwi. Stosowany w celu zapobiegnięcia różnym zdarzeniom sercowo-naczyniowym mogącym prowadzić do śmierci.
  • PRESOMYL tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
peryndopryl (perindoprilum argininum)

Wskazania:
- zmniejszenie ryzyka wystąpienia incydentów sercowych
- niewydolnośc serca
- nadciśnienie tętnicze

Działanie:
Preparat zawiera inhibitor enzymu konwertującego angiotensynę I do angiotensyny II. Zatrzymanie aktywności ACE wywołuje obniżenie stężenia angiotensyny II w osoczu, prowadząc do zwiększenia aktywności reninowej osocza i zmniejszenia wytwarzania aldosteronu. Prawdopodobnie ten mechanizm odpowiedzialny jest za zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi oraz jest częściowo odpowiedzialny za określone działania niepożądane (np. kaszel). Peryndopryl działa poprzez czynny metabolit – peryndoprylat. Peryndopryl jest skuteczny we wszystkich stopniach nadciśnienia tętniczego, obserwowano zmniejszenie skurczowego i rozkurczowego ciśnienia tętniczego krwi, zarówno w pozycji stojącej i leżącej. Peryndopryl zmniejsza obwodowy opór naczyniowy, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego, w konsekwencji zwiększenie przepływu obwodowego, bez wpływu na częstość pracy serca. Następuje zwiększenie przepływu krwi przez nerki, podczas gdy filtracja kłębuszkowa pozostaje zazwyczaj niezmieniona.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na peryndopryl, inne inhibitory ACE lub pozostałe składniki preparatu
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie, związany z wcześniejszym leczeniem inhibitorami ACE
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- II i III trymestr ciąży. U pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniami czynności nerek (GFR<60 ml/min./1,73m2) przeciwwskazane jest jednoczesne stosowanie z aliskirenem

Dawkowanie Presomyl:
Doustnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki w zależności od potrzeb pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel