PREPIDIL żel dopochwowy

  • PREPIDIL jest preparatem stosowanym u kobiet oddziałującym na układ płciowy. Stosowany jest w wspomagająco przy wywoływaniu sztucznego porodu o czasie, gdy sytuacja tego wymaga.
  • PREPIDIL żel dopochwowy
Producent: Pfizer
Skład: dinoproston
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dinoproston (dinoprostonum)

Wskazania:
Pomocniczo przy indukcji porodu o czasie, gdy jest to wymagane z przyczyn położniczych lub internistycznych.

Działanie:
Znajdujący się w preparacie dinoproston jest prostaglandyną E2 (PGE2), zaliczany do klasy naturalnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Podany do szyjki macicy przyspiesza jej dojrzewanie w ramach wsparcia indukcji porodu. Dokładny sposób działania nie został do końca zbadany, jednak wykazano, że po podaniu dinoprostonu objętość krwi krążącej w szyjce wzrasta, podobnie jak w początkowych etapach spontanicznego porodu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na prostaglandyny lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- stosowanie u pacjentek, u których istnieją przeciwwskazania do stosowania preparatów nasilających skurcze macicy, lub u których przeciwwskazane są przedłużające się skurcze macicy, np. w następujących przypadkach: ciąża mnoga; wielorództwo wysokiego stopnia (sześć lub więcej donoszonych ciąż); opóźnione wstawianie się główki; przebyte wcześniej operacje macicy, takie jak cięcie cesarskie lub histerektomia; niewspółmiemość porodowa (miednicowo-główkowa); nagłe stany położnicze, w których wskaźnik korzyści do ryzyka dla płodu lub dla matki przemawia za wykonaniem operacji chirurgicznej; położenie płodu inne niż główkowe; podejrzenie kliniczne wczesnego zagrożenia płodu na podstawie jego czynności serca; zakażenie dolnych dróg rodnych; niezdiagnozowane upławy i (lub) nieprawidłowe krwawienia w czasie ciąży; trudny i (lub) traumatyczny poród w wywiadzie; część przodująca nad wchodem miednicy; czynna choroba serca, płuc, nerek lub wątroby; pęknięcie błon płodowych; łożysko przodujące

Dawkowanie Prepidil:
Podanie do szyjki macicy. Podczas podawania preparatu pacjentka powinna znajdować się w pozycji leżącej i mieć założony wziernik dopochwowy celem uwidocznienia szyjki macicy. Zawartość strzykawki należy wstrzyknąć delikatnie i w sposób jałowy do kanału szyjki za pomocą dołączonego do opakowania jałowego plastikowego cewnika. Kolejno należy delikatnie usunąć plastikowy cewnik z kanału szyjki. Po zaaplikowaniu żelu pacjentka powinna zostać w pozycji leżącej przez co najmniej 15 min.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel