Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

PROHANCE roztwór do wstrzykiwań

  • Prohance to środek kontrastowy wykorzystywany do badań metodą rezonansu magnetycznego ośrodkowego układu nerwowego oraz tkanek otaczających. Stosowany w celu poprawy widoczności zmian patologicznych z nieprawidłowym unaczynieniem.
  • PROHANCE roztwór do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
gadoteridol (gadoteridolum)

Wskazania:
Badanie ośrodkowego układu nerwowego oraz tkanek otaczających metodą rezonansu magnetycznego.

Działanie:
Preparat należący do paramagnetycznych środków kontrastowych. Gadoteridol wykorzystywany jest w obrazowaniu metodą rezonansu magnetycznego. Gadoteridol nie przechodzi przez nieuszkodzoną barierę krew-mózg i dlatego nie komuluje się we właściwych strukturach mózgu lub w zmianach, w których doszło do uszkodzenia bariery krew-mózg. Jednakże przerwanie bariery krew-mózg lub obecność naczyń krwionośnych umożliwia dotarcie gadoteridolu do takich zmian jak nowotwory, ropnie czy podostre zawały.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na subsancję czynną (gadoteridol) lub na kyórąkolwiek substancję pomocniczą lub na inne środki kontrastowe z gadolinem w wywiadzie
- dzieci poniżej 6 miesiąca życia

Dawkowanie Prohance:
Ilość preparatu dostosowywana jest indywidualnie w zależności od masy ciała pacjenta. W badaniach należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę. Badania metodą MRI układu mięśniowo-szkieletowego: standardowa dawka zawiera 0,2 ml/kg masy ciała. Badania metodą MRI mózgu, rdzenia kręgowego, wątroby, gruczołu piersiowego i miednicy: od 0,2 ml/kg masy ciała do 0,6 ml/kg masy ciała.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel