PYRAZINAMID tabletki

  • Pyrazinamid jest preparatem mającym zastosowanie w leczeniu zakażeń o właściwościach przeciwinfekcyjnych i przeciwgruźliczych. Podawany jest pacjentom chorym na gruźlicę.
  • PYRAZINAMID tabletki
Producent: Farmapol
Skład: pyrazinamid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
pyrazinamid (pyrazinamidum)

Wskazania:
- leczenie gruźlicy płuc i gruźlicy pozapłucnej, spowodowanej przez prątki oporne na główne chemioterapeutyki przeciwgruźlicze (izoniazyd lub ryfampicynę), zawsze w połączeniu z innymi lekami przeciwgruźliczymi,
- pierwsza faza leczenia gruźlicy, tj. leczenie intensywne (pierwsze 2 miesiące) w połączeniu z ryfampicyną i izoniazydem; podnosi to efektywność leczenia, przyspiesza odprątkowanie i zmniejsza liczbę nawrotów.

Działanie:
Preparat przeciwprątkowy należący do klasy pierwszego rzutu. Pirazynamid jest prolekiem, który przekształcany jest do aktywnej pochodnej kwasu pirazynowego przez bakteryjny enzym nikotynamidazę, powstała pochodna wykazuje działanie przeciwko Mycobacterium tuberculosis. Spełnia istotną funkcję w pierwszej fazie leczenia, ze względu na zakwaszenie miejsca leczenia - spowodwane rozwojem komórek bakteryjnych; im niższe pH tym silniejsze działanie leku.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu
- niewydolność wątroby
- dna moczanowa
- porfiria
- nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią

Dawkowanie Pyrazinamid:
Doustnie. Standardowo podaje się 20-30 mg/kg masy ciała w jednej dawce dobowej. U dorosłych najczęściej stosuje się 1,5 g 1x na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g. W przypadku niewydolności nerek, dawka powinna być odpowiednio niższa, zaleca się konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel