PYLERA kapsułki twarde

  • Pylera jest preparatem mającym zastosowanie w zakażeniach o działaniu bakteriobójczym i przeciwinfekcyjnym. Stosowany w eradykacji Helicobacter pylori oraz zapobiegawczo przeciw nawrotom wrzodów żołądka wywołanym zakażeniem H. pylori.
  • PYLERA kapsułki twarde
Producent: Axcan
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
bizmut (cytrynian potasowo-bizmutowy [III]), metronidazol, tetracyklina (bismuth biskalcitrate, metronidazolum, tetrasykliini)

Wskazania:
- eradykacja Helicobacter pylori w połączeniu z omeprazolem,
- zapobieganie nawrotom wrzodów żołądka u pacjentów z wrzodami żołądka związanymi z czynnym lub przebytym zakażeniem H. pylori.

Działanie:
Preparat o złożonej budowie, zawierający połączenie 3 substancji czynnych: cytrynianu potasowo- bizmutowego, metronidazolu oraz chlorowodorku tetracykliny; podawany do eradykacji H. pylori, w skojarzeniu z omeprazolem (terapia czterolekowa). Tetracyklina wiąże się specyficznie z podjednostką 30S rybosomu i przeciwdziała dostępowi tRNA do mRNA układu rybosomalnego, zaburzając syntezę białka. Przeciwdrobnoustrojowy sposób działania metronidazolu zależy od redukcji jego grupy nitro przez nitroreduktazę oraz inne reduktazy do rodników anionu azotu. Rodniki te niszczą DNA bakterii, wywołując w ostateczności śmierć komórki. Przypuszcza się, że działanie bizmutu w leczeniu zakażeń H. pylori jest związane z bezpośrednią toksycznością na czynność błony komórkowej, przeciwdziałaniem przylegania do komórki (cytoadherencja), syntezą ATP oraz niespecyficznym, kompetytywnym oddziaływaniem na transport żelaza, blokowaniem syntezy białka i ściany komórkowej, blokowaniem aktywności enzymu ureazy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwością na cytrynian potasowo-bizmutowy, metronidazol lub inne pochodne nitroimidazolowe, tetracykliny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- niewydolność nerek lub wątroby
- dzieci (do 12 lat)
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Pylera:
Doustnie. 12 kapsułek na dobę w 4 dawkach podzielonych po 3 kapsułki przez 10 dni. Zaleca się konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel