PULMICORT zawiesina do inhalacji

  • Pulmicort jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy o działaniu przeciwzapalnym oraz zmniejszającym nasilenie objawów astmy oskrzelowej. Długotrwałe leczenie astmy oskrzelowej.
  • PULMICORT zawiesina do inhalacji
Producent: Astra Zeneca
Skład: budezonid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
budezonid (budesonidum)

Wskazania:
- astma oskrzelowa – u pacjentów, u których konieczne jest długookresowe stosowanie glikokortykosteroidów w celu kontrolowania procesu zapalnego toczącego się w układzie oddechowym,
- zespół krupu (ostre zapalenie krtani, tchawicy i oskrzeli), leczenie niezależnie od etiologii, wiążącym się z istotnym zwężeniem górnych dróg oddechowych, dusznością lub "szczekającym" kaszlem i prowadzącym do zaburzeń oddychania.

Działanie:
Preparat o silnym miejscowym działaniu przeciwzapalnym, będący glikokortykosteroidem. U pacjentów z nadwrażliwością oskrzeli zmniejsza wpływ histaminy i metacholiny na drogi oddechowe. Zmniejsza skurcz oskrzeli zarówno we wczesnej jak i późnej fazie reakcji alergicznej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na budezonid lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Pulmicort zawiesina do inhalacji:
Wziewnie. Zespół krupu. Standardowa dawka u niemowląt i dzieci wynosi 2 mg. Dawkę można podać w całości lub ją podzielić na dwie dawki po 1 mg w odstępie 30 minut. Astma. Gdy przypisana dawka dobowa leku zawiera do 1 mg, preparat można podawać raz na dobę. Preparat podaje się raz na dobę również u pacjentów nie leczonych wcześniej glikokortykosteroidami oraz u pacjentów z dobrze kontrolowanymi objawami choroby za pomocą wziewnych glikokortykosteroidów. W przypadku podawania dawki dobowej większej niż 1 mg, preparat należy stosować 2x na dobę. Preparat należy podawać za pomocą nebulizatora wyposażonego w ustnik lub maskę twarzową.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel