PTEROCYN tabletki powlekane

  • Pterocyn jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwpadaczkowych. Stosowany w monoterapii lub jako lek wspomagający u pacjentów powyżej 16 roku życia w leczeniu napadów padaczki.
  • PTEROCYN tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lewetiracetam (levetiracetam)

Wskazania:
- monoterapia: leczenie napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u pacjentów w wieku od 16 lat z nowo rozpoznaną padaczką,
- terapia wspomagająca: napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną; napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych, dzieci i niemowląt w wieku od 1 miesiąca z padaczką; napadów mioklonicznych u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną.

Działanie:
Preparat o działaniu przeciwpadaczkowym - pochodna pirolidonu. Sposób działania lewetyracetamu nie jest do końca wyjaśniony, jednak wydaje się być odmienny od mechanizmu działania dostępnych obecnie leków przeciwpadaczkowych. Badania in vitro i in vivo wykazały, że lewetyracetam nie zmienia głównych właściwości komórki ani właściwych procesów neurotransmisji. Badania in vitro udowodniły, że lewetyracetam oddziałuje na stężenie Ca2+ w neuronach, częściowo blokując prądy Ca2+ typu N oraz ograniczając uwalnianie jonów Ca2+ zgromadzonych wewnątrz neuronów. Ponadto częściowo znosi indukowane przez cynk i beta-karboliny blokowanie prądów bramkowanych przez GABA i glicynę. Dodatkowo, wydaje się, że na działanie przeciwpadaczkowe lewetyracetamu może oddziaływać interakcja z białkiem pęcherzyków synaptycznych 2A.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewetyracetam, inne pochodne pirolidonów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Pterocyn:
Doustnie. W zależności od stosowanej terapii - monoterapii lub terapii skojarzonej dawka jest różna i właściwa dla danych objawów. Należy dostosować indywidualne dawkowanie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel