QUETIAPINE ACCORD tabletki powlekane

  • Quetiapine Accord jest preparatem wpływającym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach przeciwpsychotycznych. Znalazł zastosowaniu w leczeniu pacjentów z różnego rodzaju zaburzeniami psychotycznymi i zaburzeniami osobowości.
  • QUETIAPINE ACCORD tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwetiapina (quetiapinum)

Wskazania:
Leczenie epizodów ciężkiej depresji w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej. Zapobieganie nawrotom choroby dwubiegunowej (epizodom manii, depresji lub epizodom mieszanym) u pacjentów, którzy reagowali na wcześniejsze leczenie kwetiapiną. Leczenie schizofrenii. Leczenie umiarkowanych lub ciężkich epizodów maniakalnych w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej.

Działanie:
Preparat atypowy o właściwościach przeciwpsychotycznych. Znajdująca się w nim kwetiapina i jej aktywny farmakologicznie metabolit - norkwetiapina działają na wiele receptorów neuroprzekaźników. Działanie przeciwpsychotyczne pochodzi w dużej mierze z blokowania w mózgu receptorów serotoninowych (5-HT2) oraz dopaminowych (D1 i D2). Dodatkowo norkwetiapina posiada mocne powinowactwo do transportera norepinefryny (NET). Kwetiapina i norkwetiapina mają również mocne powinowactwo do receptorów histaminowych i alfa1-adrenergicznych oraz słabsze powinowactwo do receptorów alfa2-adrenergicznych i serotoninowych 5-HT1. Powinowactwo do receptorów cholinergicznych muskarynowych oraz benzodiazepinowych jest minimalne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na kwetiapinę lub inne składniki preparatu
- nie stosować jednocześnie z inhibitorami CYP3A4, takimi jak: inhibitory proteazy HIV, azolowe preparaty przeciwgrzybicze, erytromycyna, klarytromycyna, nefazodon

Dawkowanie Quetiapine:
Doustnie. Zalecane jest zarządzenie indywidualnej dawki właściwej dla choroby oraz stanu pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel