RECUTE tabletki powlekane

  • Recute jest antybiotykiem stosowanym w zakażeniach o działaniu przeciwinfekcyjnym i bakteriobójczym. Stosowany w różnego rodzaju zakażeniach, jak np. zakażenia dróg oddechowych, zakażenia skóry, czy zakażenia dróg moczowych.
  • RECUTE tabletki powlekane
Producent: Pfizer
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
amoksycylina, kwas klawulanowy (amoxicillinum, acidum clavulanicum)

Wskazania:
Leczenie zakażeń bakteryjnych, takich jak: zakażenia po ukąszeniach zwierząt, ciężki ropień okołozębowy z szerzącym się zapaleniem tkanki łącznej; zakażenia kości i stawów, zwłaszcza zapalenie kości i szpiku. Należy uwzględnić oficjalne miejscowe wytyczne dotyczące prawidłowego stosowania środków przeciwbakteryjnych; ostre bakteryjne zapalenie zatok (właściwie rozpoznane); ostre zapalenie ucha środkowego; zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli (właściwie rozpoznane); pozaszpitalne zapalenie płuc; zapalenie pęcherza moczowego; odmiedniczkowe zapalenie nerek; zakażenia skóry i tkanek miękkich, zwłaszcza zapalenie tkanki łącznej.

Działanie:
Preparat zawiera amoksycylinę oraz kwas klawulanowy. Kwas klawulanowy jest związkiem ß-laktamowym o budowie zbliżonej do penicylin. Unieczynnia niektóre ß-laktamazy, przeciwdziałając tym sposobem unieczynnieniu amoksycyliny. Sam kwas klawulanowy nie wykazuje znaczącego klinicznie działania przeciwbakteryjnego. Drobnoustroje wrażliwe na lek to poszczególne bakterie tlenowe Gram-dodatnie, tlenowe bakterie Gram-ujemne, bakterie beztlenowe. Amoksycylina jest półsyntetyczną penicyliną, która blokuje aktywność jednego lub więcej enzymów, pełniącego integralny element strukturalny ściany komórkowej bakterii. Zablokowanie syntezy peptydoglikanu prowadzi do osłabienia ściany komórkowej, po czym następuje zwykle liza komórki i śmierć bakterii. Amoksycylina jest wrażliwa na rozkład przez ß-laktamazy produkowane przez oporne bakterie, dlatego zakres działania samej amoksycyliny nie obejmuje organizmów produkujących te enzymy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na amoksycylinę, kwas klawulanowy, na którąkolwiek z penicylin oraz na którąkolwiek substancję pomocniczą
- wystąpienie w przeszłości ciężkiej natychmiastowej reakcji nadwrażliwości (tj. anafilaksji) na inny lek ß-laktamowy (np. cefalosporynę, karbapenem lub monobaktam)
- wystąpienie w przeszłości żółtaczki lub zaburzeń czynności wątroby spowodowanych przez amoksycylinę lub kwas klawulanowy

Dawkowanie Recute:
Doustnie. Należy zarządzić indywidualne dawkowanie, ponieważ w ustaleniu dawki bierze się pod uwagę wiele czynników składających się na stan kliniczny pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel