RELENZA proszeka do inhalacji

  • Relenza jest preparatem stosowanym w zakażeniach o działaniu przeciwwirusowym i przeciwinfekcyjnym. Preparat stosowany w leczeniu grypy oraz profilaktycznie w celu zapobiegnięcia zachorowania na grypę.
  • RELENZA proszeka do inhalacji
Producent: GlaxoSmithKline
Kategoria:Przeciwwirusowe
Skład: zanamiwir
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
zanamiwir (zanamivirum)

Wskazania:
- leczenie grypy (zakażenie wirusem grypy), zmniejsza nasilenie objawów i przyspiesza powrót do zdrowia,
- zapobieganie zachorowaniu na grypę podczas epidemii.

Działanie:
Preparat zawiera zanamiwir, który jest wybiórczym inhibitorem neuraminidazy - powierzchniowego enzymu wirusa grypy. Blokowanie neuraminidazy in vitro występuje przy bardzo niskim stężeniu zanamawiru (50% zablokwanie wirusa grypy typu A i typu B występuje przy stężeniu 0,64 nM - 7,9 nM). Wirusowa neuraminidaza ułatwia uwalnianie nowo powstałych cząstek wirusa z zakażonych komórek oraz przeniknięcie wirusa przez warstwę śluzu do komórek nabłonkowych, co umożliwia rozszerzenie się zakażenia na pozostałe komórki. Wykazano zarówno w badaniach in vitro, jak i in vivo blokujące działanie na wirusy grypy typu A i B, obejmowało wszystkie podtypy neuraminidazy wirusa grypy typu A.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Relenza:
Wziewnie. Leczenie grypy: preparat podać najszybciej, jak to możliwe, w ciągu 48 h u dorosłych i 36 h u dzieci od wystąpienia objawów; dawkowanie dla pacjentów powyżej 5 roku życia: wynosi dwie inhalacje (2 x 5 mg) 2x na dobę przez 5 dni. Zapobieganie po kontakcie z wirusem: terapię rozpocząć najszybciej jak to możliwe od kontaktu z zakażonym; 2 inhalacje (2 x 5 mg) 1x na dobę przez 10 dni. Zapobieganie sezonowe: 2 inhalacje (2 x 5 mg) 1x na dobę przez okres 28 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel