RIBUSPIR aerozol inhalacyjny

  • Ribuspir jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy o działaniu przeciwzapalnym i zmniejszającym nasilenie objawów astmy oskrzelowej. Stosowany jest do leczenia astmy oskrzelowej.
  • RIBUSPIR aerozol inhalacyjny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
budezonid (budesonidum)

Wskazania:
Leczeni astmy oskrzelowej o nasileniu kekkim, średnim i ostrym.

Działanie:
Preparat to glikokortykosteroid o silnym miejscowym działaniu przeciwzapalnym. Po wziewnym przyjęciu budezonidu, poprawa kontroli astmy może zajść w ciągu 24 h od rozpoczęcia terapii, jednak najwyższą efektywność leczenia zauważyć można po kilku tygodniach ciągłej terapii. Budezonid wywiera miejscowe działanie przeciwzapalne na błonę śluzową oskrzeli zmniejszając uwalnianie mediatorów reakcji zapalnej (histamina, eikozanoidy, leukotrieny, cytokiny) oraz zatrzymując aktywność komórek procesu zapalnego (komórki tuczne, granulocyty kwasochłonne i obojętnochłonne, makrofagi, limfocyty). Zmniejsza nadmierne wytwarzanie, nadwrażliwość oskrzeli i skurcze oskrzeli. Szybko przenika przez błonę śluzową dróg oddechowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwośc na skłądniki preparatu

Dawkowanie Ribuspir:
Wziewnie. Dzieci 6-12 lat: standardowo 200 µg (jedno rozpylenie) na dobę. W razie potrzeby dawkę leku można podnieść do 400 µg na dobę. Pacjenci powyżej 12 roku życia: w ostrej astmie, w startowym etapie leczenia kortykosteroidami wziewnymi lub po zmniejszeniu dawki bądź odstawieniu kortykosteroidów doustnych, zalecana dawka leku zawiera 200 µg (1 rozpylenie) 2-4x na dobę. W etapach zaognienia objawów astmy, dawkę dobową można podnieść do 1600 µg i jest to maksymalna dawka dobowa. Dawka podtrzymującą zarządzana jest indywidualnie i powinna być ona najmniejszą dawką zapewniającą kontrolę objawów astmy: 200 µg (1 rozpylenie) na dobę zazwyczaj jest wystarczające.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel