RHOPHYLAC 300 roztwór do wstrzykiwań

  • Rhophylac 300 to preparat mający zastosowanie w zakażeniach o właściwościach przeciwinfekcyjnych i przeciwdziałających immunizacji czynnikiem Rh (D). Podawany m.in. w celu zapobiegania immunizacji kobiety Rh(-) w trakcie ciąży i porodu.
  • RHOPHYLAC 300 roztwór do wstrzykiwań
Producent: CSL Behring
Kategoria:Pozostałe
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
immunoglobulina ludzka anty-Rh D (immunoglobulinum humanum anti-Rh D)

Wskazania:
Zapobieganie immunizacji czynnikiem Rh(D) kobiet Rh(D)-ujemnych w wymienionych zdarzeniach: krwotok przezłożyskowy (TPH) wynikający z krwotoku przedporodowego (AMH), po zabiegach amniopunkcji diagnostycznej, biopsji kosmówki lub innych zabiegach położniczych takich jak obrót zewnętrzny lub uraz jamy brzusznej; ciąża/poród dziecka Rh(D)-dodatniego; poronienie lub poronienie zagrażające, ciąża pozamaciczna lub zaśniad groniasty. Również leczniczo u osób Rh(D)-ujemnych, którym podano krew Rh-dodatnią lub jakiekolwiek inne preparaty krwi zawierające krwinki czerwone.

Działanie:
W leku znajduje się immunoglobulina anty-D, zawierająca swoiste przeciwciała (IgG) przeciwko antygenowi D (Rh) ludzkich erytrocytów. Mechanizm działania immunoglobuliny anty-D za sprawą blokowania immunizacji Rh(D)-dodatnich erytrocytów nie jest wyjaśniony, jednak może wynikać z uwolnienia czerwonych krwinek z krążenia zanim osiągną immunokompetentne położenie lub może to wynikach z mechanizmu tworzenia kompleksów immunologicznych opierających się na rozpoznaniu obcego antygenu i jego prezentacji za sprawą właściwych komórek w odpowiednim miejscu w obecności lub nieobecności przeciwciała. Gdy matka posiada grupę krwi Rh(D)-ujemną, a płód Rh(D)-dodatnią, matka jest narażona na uczulenie przez antygen Rh(D) i wytworzenie przeciwciała anty-Rh(D), które z kolei wchłoną się przez łożysko i mogą spowodować chorobę hemolityczną noworodków.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników
- preparatu nie należy podawać domięśniowo w przypadku ciężkiej małopłytkowości oraz u pacjentów z innymi zaburzeniami krzepnięcia

Dawkowanie Rhophylac 300:
Domięśniowo lub dożylnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel