ROPINIROLE AUROBINDO tabletki o przedłużonym uwalnianiu

  • Ropinirole Aurobindo jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu zwiększającym ilość dopaminy w mózgu oraz zmniejszającym niedobór dopaminy. Stosowany jest w leczeniu pacjentów z chorobą Parkinsona.
  • ROPINIROLE AUROBINDO tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek ropinirolu (ropinirolum)

Wskazania:
Leczenie objawów choroby Parkinsona według określonego schematu: leczenie początkowe w monoterapii, w celu opóźnienia wprowadzenia do terapii lewodopy; leczenie połączone z lewodopą w epizodzie choroby, gdy działanie lewodopy słabnie lub staje się nieregularne i pojawiają się fluktuacje efektu terapeutycznego.

Działanie:
Preparat to nieergolinowy agonista receptorów dopaminy D2/D3. Łagodzi specyficzny dla choroby Parkinsona niedobór dopaminy za sprawą pobudzenia receptorów dopaminowych w prążkowiu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ropinirol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min) bez regularnych hemodializ
- zaburzenia czynności wątroby

Dawkowanie Ropinirole Aurobindo:
Doustnie. Preparat przeznaczony dla pacjentów dorosłych. Na początku w 1. tygodniu terapii dawka powinna zawierać 2 mg 1x na dobę. Od 2 tygodnia dawkę należy zwiększyć do 4 mg 1x na dobę; w niektórych przypadkach dawka ta jest wystarczająca. Gdy dawka 4 mg raz na dobę nie wystarcza do osiągnięcia lub utrzymania kontroli objawów, wówczas można zwiększać dawkę dobową o 2 mg w odstępach tygodniowych lub dłuższych, aż do osiągnięcia dawki 8 mg raz na dobę. Jeśli dawka ta jest wciąż za mała, wówczas można zwiększać dawkę o 2-4 mg w odstępach 2-tygodniowych lub dłuższych. Maksymalna dawka dobowa wynosi 24 mg. Należy stosować jak najmniejsze skuteczne dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel