RISPOLUX tabletki

  • Rispolux jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwpsychotycznym oraz stosowanym przeciwko schizofrenii. Leczenie m.in. różnego rodzaju stanów psychotycznych w ostrej i przewlekłej schizofrenii.
  • RISPOLUX tabletki
Producent: Sandoz
Skład: rysperydon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rysperydon (risperidonum)

Wskazania:
- leczeniu schizofrenii - stanu, w którym pacjent może widzieć, słyszeć lub czuć rzeczy nieistniejące, wierzyć w rzeczy nieprawdziwe lub odczuwać niezwykłą podejrzliwość lub dezorientację,
- leczeniu epizodów maniakalnych – stanu, w którym pacjent może odczuwać silne pobudzenie, podniecenie, wzburzenie, entuzjazm lub być nadmiernie aktywny. Epizody maniakalne występują w przebiegu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych.

Działanie:
Preparat o właściwościach przecipsychotycznych, który jest selektywnym antagonistą monoaminergicznym. Zrównoważone ośrodkowe działanie antagonistyczne na receptory serotoninergiczne i dopaminergiczne może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia pozapiramidowych działań niepożądanych i rozszerzyć oddziaływanie terapeutyczne na objawy negatywne i zaburzenia afektywne występujące w przebiegu schizofrenii. Posiada duże pokrewieństwo do receptorów serotoninergicznych 5-HT2 i dopaminergicznych D2. Łączy się ponadto z receptorami alfa1-adrenergicznymi, a także w mniejszym stopniu, z histaminergicznymi H1 i alfa2-adrenergicznymi. Nie posiada pokrewieństwa do receptorów cholinergicznych. Wbrew temu, że rysperydon jest silnym antagonistą receptorów D2, co wiąże się z korzystnym wpływem na wytwórcze objawy schizofrenii, w mniejszym stopniu ogranicza on aktywność motoryczną i powoduje katalepsję niż klasyczne neuroleptyki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwośc na rysperydon, żółcień pomarańczową (E 110), lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- nietolerancja galaktozy, niedobór laktazy typu Lapp lub zaburzenia wchłaniania glukozy i galaktozy

Dawkowanie Rispolux:
Doustnie. Należy dobrać indywidualne dawkowanie właściwe dla stanu klinicznego pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel