RIFAMPICYNA TZF kapsułki twarde

  • Rifampicyna TZF jest preparatem mającym zastosowanie w leczeniu zakażeń o działaniu przeciwgruźliczym, bakteriobójczym i przeciwinfekcyjnym. Podawana w chemioterapii trądu oraz wszelkich postaci gruźlicy, a także ostrych zakażeń bakteryjnych.
  • RIFAMPICYNA TZF kapsułki twarde
Kategoria:Antybiotyki
Skład: rifampicyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rifampicyna (rifampicinum)

Wskazania:
- leczenie (w wyjątkowych przypadkach) zakażeń bakteryjnych niewrażliwych na inne antybiotyki, takich jak ciężkie zakażenia wywołane gronkowcami (Staphylococcus spp) oporne na inne leki w połączeniu z innymi antybiotykami odpowiednimi w danym zakażeniu, nosicielstwa Neisseria meningitidis w celu zapobiegania meningokowemu zapaleniu opon mózgowych i nosicielstwa Haemophilus influenzae typ b, legionellozy (w skojarzeniu z erytromycyną),
- chemioterapia trądu,
- chemioterapia wszystkich odmian gruźlicy (zarówno zdiagnozowanych po raz pierwszy, jak i we wznowach), zawsze w z innymi preparatami przeciwprątkowymi (izoniazydem, pirazynamidem, streptomycyną, etambutolem).

Działanie:
Preparat zawiera ryfampicynę należącą do grupy antybiotyków ansamycynowych. Ryfampicyna jest półsyntetyczną pochodną ryfamycyny B, produkowanej przez Streptomyces mediterranei. Wykazuje działanie bakteriobójcze, zatrzymując aktywność polimerazy RNA zależnej od DNA. Ponadto wykazuje silne działanie bakteriobójcze w stosunku do prątków gruźlicy, prątków atypowych i prątków trądu. W warunkach in vitro wykazuje również zdolność wstrzymania wzrostu bakterii Gram-ujemnych (np. Neisseria meningitidis, Neisseria gonorrhoeae, Haemophilus influenzae, Legionella spp.) oraz Gram-dodatnich (zwłaszcza gronkowców np. Staphlococcus aureus, Staphylococcus epidermidis).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rifampicynę lub inne antybiotyki z grupy z grupy ryfamycyny
- ciężka niewydolność wątroby, żółtaczka
- w ciąży oraz okresie karmienia piersią podawać wyłącznie w stanach bezwzględnej konieczności

Dawkowanie Rifampicyna TZF:
Doustnie. Dzieci: 10-20 mg/kg masy ciała dobę. Dorośli: 10 mg/kg macy ciała na dobę, tj. 450 mg (pacjenci o masie ciała poniżej 50 kg) lub 600 mg (pacjenci o masie ciała powyżej 50 kg), zarówno w leczeniu ciągłym, jak i przerywanym (2-3x w tygodniu). Maksymalna dawka dobowa wynosi 600 mg. Pacjenci z niewydolnością wątroby: nie należy przekraczać dawki 8 mg/kg masy ciała na dobę. Preparat podaje się w skojarzeniu z innymi preparatami przeciwprątkowymi. Lek stosuje się na czczo 1x na dobę, popijając szklanką wody, na 1 h przed posiłkiem lub 2 h po jego zakończeniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel