SERETIDE DYSK proszek do inhalacji

  • Seretide Dysk jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy, który poprzez swoje działanie rozszerza mięśnie gładkie oskrzeli. Znalazł zastosowanie w leczeniu astmy oskrzelowej.
  • SERETIDE DYSK proszek do inhalacji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
propionian flutykazonu, salmeterol (fluticasonum, salmeterolum)

Wskazania:
Preparat do objawowego leczenia pacjentów z POChP z FEV1 <60% wartości należnej (przed podaniem leku rozszerzającego oskrzela) z powtarzającymi się zaostrzeniami w wywiadzie, u których utrzymują się istotne objawy choroby pomimo regularnego leczenia lekami rozszerzającymi oskrzela. Również regularne leczenie astmy oskrzelowej, gdy zalecane jest jednoczesne stosowanie długo działającego ß2-mimetyku i wziewnego kortykosteroidu: u pacjentów, u których objawy astmy można opanować kortykosteroidem wziewnym i długo działającym ß2-mimetykiem lub u pacjentów, u których objawów astmy nie można opanować mimo stosowania kortykosteroidu wziewnego oraz krótko działającego ß2-mimetyku stosowanego doraźnie.

Działanie:
Na preparat składa się propionian flutykazonu i salmeterol, substancje o różnych mechanizmach działania. Podczas równoczesnego stosowania propionianu flutykazonu i salmeterolu właściwości farmakokinetyczne poszczególnych substancji czynnych preparatu pozostają bez zmian w porównaniu do podawania ich oddzielnie. Salmeterol jest wybiórczym, długo działającym ß2-agonistą, o długim łańcuchu bocznym, który wiąże się z miejscem pozareceptorowym. Powoduje dłużej trwające (przynajmniej 12 h) rozszerzenie oskrzeli w porównaniu do zalecanych dawek krótko działających ß2-agonistów. Propionian flutykazonu podawany wziewnie w zalecanych dawkach wywiera silne przeciwzapalne działanie w obrębie płuc, którego skutkiem jest osłabienie objawów i częstości zaostrzeń astmy oskrzelowej, bez powodowania działań niepożądanych typowych podczas leczenia ogólnie działającymi kortykosteroidami.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu

Dawkowanie Seretide Dysk:
Wziewnie. Dawkę należy zarządzić indywidualnie, zgodnie ze stanem pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel