SEREVENT DYSK proszek do inhalacji

  • Serevent Dysk jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy o właściwościach rozkurczających mięśnie gładkie oskrzeli. Podawany pacjentom w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc oraz astmy oskrzelowej.
  • SEREVENT DYSK proszek do inhalacji
Producent: GlaxoSmithKline
Skład: salmeterol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
salmeterol (salmeterolum)

Wskazania:
Systematyczne, długotrwałe objawowe leczenie odwracalnej obturacji dróg oddechowych u pacjentów z astmą oskrzelową i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Preparat jest zalecany zwłaszcza pacjentom z dusznościami nocnymi i objawami pojawiającymi się w ciągu dnia związanymi z odwracalną obturacją oskrzeli (np. duszność powysiłkowa, trudny do uniknięcia kontakt z alergenami). U pacjentów leczonych optymalnymi dawkami steroidów wziewnych, dołączenie salmeterolu może spowodować dodatkową redukcję objawów choroby. U pacjentów wymagających podawania więcej niż 2x na dobę krótko działających leków rozszerzających oskrzela lub doustnego systematycznego podawania teofiliny, można zastąpić wymienione leki salmeterolem.

Działanie:
Preparat jest wybiórczym, długo działającym agonistą receptorów ß2-adrenergicznych, o długim łańcuchu bocznym, wiążącym się z miejscem pozareceptorowym. Lek działa miejscowo w płucach. Środek zapobiega wywoływanemu przez histaminę skurczowi oskrzeli i przyczynia się do rozszerzenia oskrzeli, które trwa co najmniej 12 h. Salmeterol zatrzymuje początkową i końcową fazę reakcji na alergeny, a działanie to utrzymuje się do 30 h po podaniu pojedynczej dawki leku nawet wówczas, gdy działanie rozszerzające oskrzela już ustąpi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ksynafonian salmeterolu lub substancje pomocnicze

Dawkowanie Serevent Dysk:
Wziewnie. Astma oskrzelowa. Pacjenci powyżej 4 roku życia: 1 inhalacja (50 µg) 2x na dobę. Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Dorośli: 1 inhalacja (50 µg) 2 razy na dobę. Pełne działanie lecznicze może wystąpić po przyjęciu kilkunastu dawek leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel