SEVORANE płyn wziewny

  • Sevorane jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach usypiających i znieczulających. Stosowany jest w celu podtrzymania znieczulenia oraz indukcji podczas zabiegów chirurgicznych.
  • SEVORANE płyn wziewny
Producent: AbbVie
Skład: sewofluran
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sewofluran (sevofluranum)

Wskazania:
Stosować w celu indukcji i podtrzymywania znieczulenia ogólnego w zabiegach chirurgicznych w warunkach szpitalnych i ambulatoryjnych u dorosłych i dzieci.

Działanie:
Preparat to wziewny anestetyk. Zawarty w nim sewofluran jest chlorowcowanym eterem metylo-izopropylowym do wziewnego znieczulenia ogólnego, charakteryzującym się szybką indukcją znieczulenia i szybkim wybudzeniem. Wykazuje działanie uwrażliwiające mięsień sercowy na arytmogenny efekt podanej egzogennie adrenaliny. Powoduje utratę przytomności, odwracalne zniesienie doznań bólowych i aktywności ruchowej, osłabienie odruchów autonomicznych, blokowanie czynności oddechowej i układu krążenia. Efekty te zależne są od dawki. MAC (najmniejsze stężenie w pęcherzykach płucnych) zależne jest od wieku. Lek może powodować zależne od stężenia w mieszaninie oddechowej zmniejszenie ciśnienia krwi. Sewofluran charakteryzuje się niskim współczynnikiem podziału krew/gaz (0,63-0,69), co pozwala na szybkie wyprowadzenie ze znieczulenia. Sewofluran jest trudno rozpuszczalny w krwi i tkankach, co skutkuje szybkim osiągnięciem odpowiedniego stężenia pęcherzykowego do wywołania znieczulenia oraz następową szybką eliminację aż do zaprzestania podawania znieczulenia ogólnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na sewofluran lub inne halogenowe środki znieczulenia ogólnego
- rozpoznanie lub podejrzenie genetycznie uwarunkowanej hipertermii złośliwej
- pacjenci, u których przeciwwskazane jest znieczulenie ogólne

Dawkowanie Sevorane:
Preparat jest podawany wyłącznie przez odpowiednio do tego przeszkolony personel szpitala.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel