SIGNELON kapsułki twarde

  • Signelon jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach poprawiających zdolności poznawcze. Stosowany w leczeniu zaburzeń pamięci u osób z chorobą Alzheimera oraz leczeniu otępienia u osób z chorobą Parkinsona.
  • SIGNELON kapsułki twarde
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rywastygmina (rivastigminum)

Wskazania:
- objawowe leczenie łagodnej do średnio zaawansowanej postaci otępienia u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona,
- objawowe leczenie łagodnej do średnio zaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego.

Działanie:
Preparat to inhibitor acetylo- i butyrylocholinoesterazy z klasy karbaminianów, polepszający cholinergiczne przekaźnictwo neurosynaptyczne przez spowalnianie rozkładu acetylocholiny, uwalnianej przez czynnościowo sprawne neurony cholinergiczne. Znajdująca się w leku rywastygmina może łagodzić ubytki funkcji poznawczych związane z układem cholinergicznym w otępieniu towarzyszącym chorobie Alzheimera i chorobie Parkinsona.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rywastygminę, inne pochodne karbaminianu lub na którekolwiek substancje pomocnicze wchodzące w skład leku
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby (brak badań w tej grupie pacjentów)

Dawkowanie Signelon:
Doustnie. Na początku 1,5 mg 2x na dobę. Gdy dawka jest dobrze tolerowana po co najmniej 2 tygodniach leczenia można zwiększyć ją do 3 mg 2x na dobę. Następne podniesienie dawki do 4,5 mg, a następnie do 6 mg 2x na dobę musi być również uwarunkowane dobrą tolerancją poprzedniej dawki przyjmowanej przez okres co najmniej 2 tygodni. Leczenie powinien rozpocząć i prowadzić lekarz doświadczony w diagnozowaniu i leczeniu otępienia typu alzheimerowskiego lub otępienia towarzyszącego chorobie Parkinsona. Wymaga się od pacjenta, żeby posiadał stałego opiekuna, który będzie kontrolował przyjmowanie leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel