SIMVASTATIN BLUEFISH tabletki powlekane

  • Simvastatin Bluefish jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy, który poprzez swoje działanie zmniejsza poziom cholesterolu, również tego "złego", zwiększa stężenie "dobrego" cholesterolu, zmniejsza stężenie trójglicerydów.
  • SIMVASTATIN BLUEFISH tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
symwastatyna (simvastatinum)

Wskazania:
- hipercholesterolemia: leczenie pierwotnej hipercholesterolemii lub mieszanej dyslipidemii, jako uzupełnienie diety, kiedy reakcja na dietę lub inne niefarmakologiczne leczenie (np. ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) jest niewystarczająca; leczenie rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii jako uzupełnienie diety i innego leczenia obniżającego stężenie lipidów (np. afereza LDL) lub jeśli takie leczenie jest niewłaściwe,
- zapobieganie zdarzeniom ze strony układu sercowo-naczyniowego: zmniejszenie zachorowalności i śmiertelności na choroby układu sercowo-naczyniowego u pacjentów z jawną miażdżycą naczyń serca lub cukrzycą, z prawidłowym lub podwyższonym stężeniem cholesterolu, jako leczenie wspomagające, mające na celu skorygowanie innych czynników ryzyka lub uzupełnienie innej terapii zapobiegającej chorobom serca.

Działanie:
Preparat to aktywny metabolit symwastatyny (beta-hydroksykwas), który jest inhibitorem reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA). Mechanizm zmniejszenia stężenia cholesterolu LDL przez symwastatynę może być wynikiem zarówno zmniejszenia stężenia cholesterolu VLDL, jak i indukcji receptora LDL, co prowadzi do zmniejszenia produkcji i zwiększonego katabolizmu cholesterolu LDL. Symwastatyna zmniejsza zarówno prawidłowe, jak i zwiększone stężenie cholesterolu LDL. Enzym ten katalizuje konwersję HMG-CoA do mewalonianu, czyli wczesną reakcję i zarazem epizod kontrolny biosyntezy cholesterolu. Zauważono także znaczne zmniejszenie stężenia apolipoproteiny B. Dodatkowo symwastatyna umiarkowanie zwiększa stężenie cholesterolu HDL i obniża stężenie triglicerydów w osoczu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na symwastatynę lub inne składniki preparatu
- czynna choroba wątroby lub utrzymujące się, niewyjaśnione zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy
- ciąża i okres karmienia piersią
- jednoczesne podawanie silnych inhibitorów CYP3A4 (np. itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteazy wirusa HIV, erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna i nefazodon)

Dawkowanie Simvastatin Bluefish:
Doustnie. Zwyczajowa dawka waha się w granicach od 10 mg do 40 mg na dobę w zależności od objawów zachodzących u pacjenta. Należy dobrać indywidualne dawkowanie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel