ZULBEX dabletki dojelitowe

  • Zulbex jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm o właściwościach hamujących wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Stosowany jest głównie w leczeniu choroby refluksowej przełyku oraz wrzodów w żołądku i dwunastnicy.
  • ZULBEX dabletki dojelitowe
Producent: Krka
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
sól sodowa rabeprazolu (rabeprazolum natricum)

Wskazania:
- leczenie objawowe umiarkowanej do bardzo ciężkiej choroby refluksowej przełyku,
- leczenie czynnego owrzodzenia dwunastnicy,
- leczenie czynnego łagodnego owrzodzenia żołądka,
- zespół Zollingera-Ellisona,
- eradykacja Helicobacter pylori u pacjentów z chorobą wrzodową w skojarzeniu z odpowiednimi schematami leczenia przeciwbakteryjnego,
- leczenie objawowe choroby refluksowej przełyku z nadżerkami lub wrzodami,
- długotrwałe leczenie choroby refluksowej przełyku.

Działanie:
Preparat jest inhibitorem pompy protonowej (H+/K+- ATP-azy) w komórkach okładzinowych żołądka. Mechanizm działania preparatu zatrzymuje wytwarzanie kwasu solnego zarówno podstawowe, jak i stymulowane (niezależnie od bodźca). Znajdujący się w leku rabeprazol nie jest trwały w środowisku kwaśnym i dlatego jest stosowany doustnie w postaci tabletek dojelitowych, które posiadają otoczkę odporną na działanie kwasu solnego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na rabeprazol, podstawione benzoimidazole (ryzyko reakcji nadwrażliwości krzyżowej) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Zulbex:
Doustnie. Dawkowanie u dorosłych. Leczenie objawowe choroby refluksowej o nasileniu umiarkowanym do bardzo ciężkiego: 10 mg 1x na dobę u pacjentów, u których wykluczono zapalenie przełyku. Zespół Zollingera-Ellisona: początkowo 60 mg 1x na dobę; dawkę można zwiększyć do 120 mg na dobę. Choroba refluksowa przełyku z nadżerkami lub wrzodami: 20 mg 1x na dobę przez 4-8 tygodni. Długotrwałe leczenie choroby refluksowej przełyku: 20 mg lub 10 mg 1x na dobę, w zależności od reakcji na leczenie, jako dawka podtrzymująca. Eradykacja H. pylori: 20 mg 2x na dobę w skojarzeniu z klarytromycyną 500 mg 2x na dobę oraz w skojarzeniu amoksycyliną 1 g 2x na dobę, wszystkie leki podawać przez 7 dni. Czynne owrzodzenie dwunastnicy: 20 mg 1x na dobę (rano) przez 4-8 tygodni. Czynne, łagodne owrzodzenie żołądka: 20 mg 1x na dobę (rano) przez 6-12 tygodni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel