SIMVASTATIN GENOPTIM tabletki powlekane

  • Simvastatin Genoptim jest preparatem wpływającym na układ sercowo-naczyniowy o działaniu zmniejszającym poziom cholesterolu, w tym "złego", zwiększającym stężenie "dobrego" cholesterolu (HDL) oraz zmniejszającym stężenie trójglicerydów.
  • SIMVASTATIN GENOPTIM tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
symwastatyna (simvastatinum)

Wskazania:
- zapobieganie zdarzeniom ze strony układu sercowo-naczyniowego: zmniejszenie zachorowalności i śmiertelności na choroby układu sercowo-naczyniowego u pacjentów z jawną miażdżycą naczyń serca lub cukrzycą, z prawidłowym lub podwyższonym stężeniem cholesterolu, jako leczenie wspomagające, mające na celu skorygowanie innych czynników ryzyka lub uzupełnienie innej terapii zapobiegającej chorobom serca,
- hipercholesterolemia: leczenie rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii jako uzupełnienie diety i innego leczenia obniżającego stężenie lipidów (np. afereza LDL) lub jeśli takie leczenie jest niewłaściwe; leczenie pierwotnej hipercholesterolemii lub mieszanej dyslipidemii, jako uzupełnienie diety, kiedy reakcja na dietę lub inne niefarmakologiczne leczenie (np. ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) jest niewystarczająca.

Działanie:
Preparat zawiera aktywny metabolit symwastatyny (beta-hydroksykwas) - jest inhibitorem reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A (HMG-CoA). Symwastatyna zmniejsza zarówno prawidłowe, jak i zwiększone stężenie cholesterolu LDL. Enzym ten katalizuje konwersję HMG-CoA do mewalonianu, czyli wczesną reakcję i zarazem etap kontrolny biosyntezy cholesterolu. Mechanizm obniżania ilości cholesterolu LDL przez symwastatynę może być efektem zarówno obniżenia ilości cholesterolu VLDL, jak i indukcji receptora LDL, co prowadzi do ograniczenia produkcji i zwiększonego katabolizmu cholesterolu LDL.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na symwastatynę lub inne składniki preparatu
- czynna choroba wątroby lub utrzymujące się, niewyjaśnione zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy
- ciąża i okres karmienia piersią
- jednoczesne podawanie silnych inhibitorów CYP3A4 (np. itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteazy wirusa HIV, erytromycyna, klarytromycyna, telitromycyna i nefazodon)

Dawkowanie Simvastatin Genoptim:
Doustnie. W celu ustalenia dawki, zaleca się konsultację z lekarzem, który dobierze właściwe dawkowanie do stanu pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel