Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

FLAVAMED syrop 100ml

  • Flavamed syrop z ambroksolem o działaniu sekretolitycznym i mukokinetycznym. Syrop wskazany w schorzeniach dróg oddechowych - zwłaszcza w zapaleniu oskrzeli przebiegającym z utrudnionym odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny.
  • FLAVAMED syrop 100ml
Producent: Berlin-Chemie
Kod produktu: 641
Typ preparatu: lek
17,73 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Flavamed syrop ulotka

Skład:

5 ml syropu zawiera 15 mg chlorowodorku ambroksolu

Substancje pomocnicze:

sorbitol 70% niekrystalizujący, kwas benzoesowy, glicerol 85%, hydroksyetyloceluloza, aromat malinowy, woda oczyszczona.

Działanie:

Ambroksol jest czynnym metabolitem bromoheksyny. Wykazuje działanie sekretolityczne i mukokinetyczne. Pobudza wydzielanie surfaktantu w pęcherzykach płucnych oraz zmniejsza jego lepkość. Zwiększa aktywność rzęsek nabłonka oddechowego i wydzielanie surowiczej wydzieliny oskrzelowej przez co ułatwia transport śluzu w drogach oddechowych. Po podaniu doustnym szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 1-3 h. T0,5 wynosi 7-12 h. W 80-90% wiąże się z białkami osocza. Metabolizowany jest w wątrobie. Wydalany w 85-90% z moczem w postaci metabolitów związanych z kwasem glukuronowym, pozostałe 10% wydalane jest z kałem. U osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek wydalanie ambroksolu i jego metabolitów ulega istotnemu wydłużeniu. Ambroksol przenika przez barierę łożyska i do mleka matki, a także do płynu mózgowo-rdzeniowego.

Wskazania:

Wspomagająco w ostrych i przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych, przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania gęstej wydzieliny (zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, rozstrzenia oskrzeli o różnej etiologii, mukowiscydoza, rozedma płuc, astma oskrzelowa, zapalenie krtani, zapalenie zatok obocznych nosa, okres przed- i pooperacyjny, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku, po zabiegach diagnostycznych na drzewie oskrzelowym).

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na lek. W ciąży stosować jedynie w przypadkach, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Syropu nie stosować u pacjentów z nietolerancją sorbitolu i fruktozy (5 ml zawiera 1,75 g sorbitolu). Tabletek 30 mg nie podawać dzieciom poniżej 6 r.ż. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, zaburzeniami czynności nerek i/lub ciężką niewydolnością wątroby, astmą oskrzelową (preparat nasila kaszel i powoduje nadmierne odkrztuszanie), z zaburzoną motoryką oskrzelową (możliwość wystąpienia zastoju śluzu), w okresie karmienia piersią.

Interakcje:

Podawanie ambroksolu z preparatami przeciwkaszlowymi może prowadzić do zastoju wydzieliny w drogach oddechowych w wyniku zahamowania odruchu kaszlowego, co może być zwłaszcza niebezpieczne w godzinach nocnych. Ambroksol stosowany równolegle z antybiotykami (amoksycylina, cefuroksym, erytromycyna, doksycyklina) zwiększa ich stężenie w miąższu płucnym i nasila ich działanie. Teofilina i ambroksol wzajemnie nasilają swoje działania.

Flavamed dawkowanie:

Syrop: dzieci 1-3 r.ż. 2,5 ml 2 razy na dobę; 3-6 r.ż. 2,5 ml 3 razy na dobę; 6-12 r.ż. 5 ml 2-3 razy na dobę; dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż. 10 ml 2-3 razy na dobę przez 2-3 dni, a następnie kontynuować podając 10 ml 2 razy na dobę.

Uwagi:

Preparat należy przyjmować po posiłku, ostatnią dawkę preparatu przyjmować 1-2 h przed snem

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z FLAVAMED syrop 100ml

2021-03-30

Kaszel - rodzaje i sposoby leczenia

Kaszel - rodzaje i sposoby leczenia
Obok kataru kaszel jest jednym z najczęściej występujących objawów związanych z chorobami górnych dróg oddechowych. Niezależnie, czy jest to kaszel mokry czy suchy, dolegliwości te zwykle są bardzo uciążliwe! Aby skutecznie leczyć kaszel, trzeba go właściwie zdiagnozować, innego działania wymaga kaszel suchy, a innego kaszel produktywny. Leczenie może być prowadzone preparatami dostępnymi w aptece (np. tabletki na kaszel) lub środkami domowymi (np. syrop z cebuli).
pixel