Solovent aerozol inhalacyjny

  • Solovent jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy o właściwościach rozkurczających mięśnie gładkie oskrzeli. Stosowany jest w leczeniu pacjentów z objawami odwracalnej obturacji dróg oddechowych.
  • Solovent aerozol inhalacyjny
Producent: Polpharma
Skład: salmeterol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
salmeterol (salmeterolum)

Wskazania:
Systematyczne, długookresowe objawowe leczenie odwracalnej obturacji dróg oddechowych u pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP) oraz astmą oskrzelową. Preparat jest zalecany zwłaszcza pacjentom z dusznościami nocnymi i (lub) objawami występującymi w ciągu dnia, wynikającymi z odwracalnej obturacji oskrzeli (np. duszność powysiłkowa, trudny do uniknięcia kontakt z alergenami). Pacjenci, którzy wymagają podawania więcej niż 2x na dobę krótko działających leków rozszerzających oskrzela (np. salbutamol) lub doustnego regularnego stosowania teofiliny, można zastąpić te preparaty salmeterolem.

Działanie:
Preparat to selektywny, długo działający (12 h) agonista receptorów ß2-adrenergicznych, o długim łańcuchu bocznym, który łączy się z miejscem pozareceptorowym. Pojedyncza dawka salmeterolu zmniejsza nadreaktywność oskrzeli. Zawarty w preparacie salmeterol blokuje wczesną i późną fazę reakcji na alergeny wziewne, a działanie to utrzymuje się do 30 h po zastosowaniu pojedynczej dawki leku nawet w sytuacji, gdy działanie rozszerzające oskrzela już ustąpi.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ksynafonian salmeterolu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Solovent:
Wziewnie. Lek podaje się 2x na dobę co 12 h. Dawkowanie należy ustalić indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel