Somatulina PR proszek i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań

  • Somatuline PR jest preparatem hormonalnym nie zawierającym hormonów płciowych o działaniu hamujących wydzielanie hormonu wzrostu. Leczenie akromegalii, leczenie objawów klinicznych rakokrwiaka oraz leczenie pierwotnych gruczolaków przysadki mózgowej.
  • Somatulina PR proszek i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań
Producent: Ipsen Pharma
Kategoria:Hormonalne
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
octan lanreotydu (lanreotidum)

Wskazania:
- leczenie pierwotnych gruczolaków przysadki mózgowej odpowiedzialnych za nadczynność tarczycy - przygotowanie do zabiegów chirurgicznych i (lub) radioterapii lub ich uzupełnienie oraz przypadki gdy wymienione metody są niewskazane,
- leczenie akromegalii (w przypadku, gdy po zabiegu operacyjnym i (lub) radioterapii wydzielanie hormonu wzrostu nie powraca do wartości prawidłowych),
- leczenie objawów klinicznych rakowiaka.

Działanie:
W preparacie znajduje się lanreotyd (analog naturalnego hormonu somatostatyny) - peptydowy inhibitor niektórych czynności endokrynnych, egzokrynnych, neuroendokrynnych i parakrynnych. Lanreotyd działa silniej i dłużej niż somatostatyna naturalna. Wpływa selektywnie na wytwarzanie hormonu wzrostu (leczenie akromegalii), natomiast nie wpływa na wytwarzanie insuliny. Posiada wysokie powinowactwo do obwodowych receptorów somatostatyny (przysadkowych i trzustkowych), natomiast jego podobieństwo do receptorów ośrodkowych jest dużo niższe. Właściwości te wpływają na wytwarzanie hormonu wzrostu i hormonów trawiennych. W wyniku hamowania syntezy hormonu tyreotropowego (TSH), lanreotyd normalizuje funkcje tarczycy u pacjentów z gruczolakami wydzielającymi hormon tyreotropowy. Blokujący wpływ na czynność zewnątrzwydzielniczą w jelitach, hormony trawienne i mechanizmy proliferacji komórkowej jest korzystny w leczeniu objawów nowotworów przewodu pokarmowego, wykazujących aktywność wewnątrzwydzielniczą (szczególnie w leczeniu rakowiaka).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lanreotyd i na pozostałe składniki preparatu
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Somatulina PR:
Domięśniowo. Leczenie powinno być rozpoczęte przez lekarza, który wykona wstrzyknięcie testowe i na jego podstawie określi wrażliwość reakcji pacjenta na preparat oraz ustali dawkowanie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel