Sortis tabletki do rozgryzania i żucia

  • Sortis jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy, który poprzez swoje działanie zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego, zmniejsza stężenie trójglicerydów, zmniejsza poziom "złego" oraz zwiększa stężenie "dobrego" cholesterolu.
  • Sortis tabletki do rozgryzania i żucia
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (atorvastatinum)

Wskazania:
- hipercholesterolemia: uzupełnienie diety w ramach zmniejszenia zwiększonego stężenia całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL, apolipoproteiny B i triglicerydów u pacjentów od 10 roku życia lub starszych z hipercholesterolemią pierwotną, w tym heterozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną lub z hiperlipidemią złożoną. Preparat jest także podawany w celu zmniejszenie stężenia cholesterolu całkowitego i cholesterolu-LDL u pacjentów z homozygotyczną postacią rodzinnej hipercholesterolemii, jako terapia dodana do innych metod terapii hipolipemizującej (np. afereza cholesterolu-LDL) lub wtedy, gdy taka terapia jest niedostępna,
- zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym: przeciwdziałanie zdarzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów dorosłych, u których ryzyko pierwszego zdarzenia oceniane jest jako wysokie, wraz z działaniami mającymi na celu ograniczenie innych czynników ryzyka.

Działanie:
Preparat to wybiórczy, kompetycyjny inhibitor reduktazy HMG-CoA - enzymu obniżającego szybkość syntezy cholesterolu, katalizującego przemianę 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu - prekursora steroli, w tym cholesterolu. Atorwastatyna zmniejsza stężenie cholesterolu LDL (LDL-C) u pacjentów z homozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną, którzy nie reagowali z reguły na leczenie zmniejszające stężenie lipidów we krwi. Obniża stężenie cholesterolu i lipoprotein we krwi przez blokowanie reduktazy HMG-CoA, w wyniku czego blokuje biosyntezę cholesterolu w wątrobie i prowadzi do zwiększenia liczby receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, potęgując tym sposobem wychwyt i katabolizm LDL. Zmniejsza produkowanie LDL i ilość cząsteczek LDL, powoduje istotne i utrzymujące się zwiększenie aktywności receptora LDL oraz pozytywnie zmienia jakość krążących cząsteczek LDL.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na atorwastatynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- czynna choroba wątroby lub niewyjaśniona, trwale zwiększona aktywność aminotransferaz we krwi przekraczająca 3-krotnie górną granicę normy (GGN)
- ciąża
- okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym niestosujące skutecznych metod antykoncepcji

Dawkowanie Sortis tabletki do rozgryzania i żucia:
Doustnie. Dawkę należy dobrać indywidualnie nw zależności od potrzeb pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel