Staloral 300 roztwór do stosowania pod język

  • Staloral 300 jest to preparat zawierający szczepionkę, mającą zastosowanie w alergologii. Wykazuje działanie odczulające w takich przypadkach jak alergiczny nieżyt nosa, alergiczne zapalenie spojówek oraz alergiczna atopowa astma oskrzelowa.
  • Staloral 300 roztwór do stosowania pod język
Producent: Stallergenes
Kategoria:Alergia
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
wyciągi alergenowe lub ich mieszanki (collectis allergen)

Wskazania:
Choroby alergiczne (typ I alergii wg klasyfikacji Gella i Coombsa) o takich objawach, jak: nieżyt nosa, zapalenie spojówek, atopowa astma oskrzelowa. Swoista immunoterapia ma na celu przeciwdziałanie skutkom klinicznym, wynikającym z kontaktu osoby uczulonej ze znanym alergenem.

Działanie:
Preparat przeznaczony do immunoterapii swoistej posiadający w składzie alergeny pochodzenia roślinnego lub alergeny roztoczy kurzu domowego. Immunoterapia swoista powoduje stałą odpowiedź immunologiczną, dzięki mechanizmowi swoistej pamięci immunologicznej. W trakcie immunoterapii swoistej uznaje się określone zmiany w parametrach laboratoryjnych: pojawienie się swoistych przeciwciał IgG, zmniejszenie ilości swoistych przeciwciał IgE we krwi, zmianę aktywności komórek biorących udział w reakcji alergicznej, potrzebne zmiany w zakresie aktywności limfocytów Th2 i Th1, oddziałujących na produkcję cytokin (obniżenie stężenia IL-4 i zwiększenie IFN-?), regulujących produkowanie IgE.

Przeciwwskazania:
- niedobory odporności
- choroby nowotworowe
- niekontrolowana astma oskrzelowa
- choroby autoimmunologiczne
- współistniejące leczenie ß-adrenolitykami

Dawkowanie:
Doustnie. Leczenie podstawowe: roztwór stosować bezpośrednio pod język i trzymać pod językiem przez ok. 2 minuty przed połknięciem. Każdego dnia podnosić dawkę, aż do osiągnięcia dawki podtrzymującej według schematu zawartego w Charakterystyce Produktu Leczniczego. Leczenie podtrzymujące: najwyższa, dobrze tolerowana dawka powinna być zażywana każdego dnia lub 3x w tygodniu; zalecane dawkowanie to przynajmniej 8 dawek 3x w tygodniu lub 4 dawki zażywane każdego dnia, przy użyciu roztworu o stężeniu 300 IR/ml.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel