Stadazar HCT tabletki powlekane

  • Stadazar HCT jest preparatem złożonym wpływającym na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego o właściwościach obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Znalazł zastosowanie w leczeniu nadciśnienia tętniczego w późniejszej fazie.
  • Stadazar HCT tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
hydrochlorotiazyd, losartan potasu (hydrochlorothiazidum, losartanum kalicum)

Wskazania:
Leczenie nadciśnienia samoistnego wymagające użycia leku złożonego zawierającego losartan i hydrochlorotiazyd, gdy zastosowanie tych substancji osobno w monoterapii nie pozwala na odpowiednią kontrolę ciśnienia krwi.

Działanie:
Preparat o złożonej budowie, zawierający losartan - antagonistę receptora angiotensyny II oraz hydrochlorotiazyd - lek moczopędny (wpływa na wchłanianie zwrotne elektrolitów w kanalikach nerkowych, zwiększając wydalanie sodu i chlorków w prawie równych ilościach). Losartan oraz jego aktywny metabolit (E-3174 - metabolit kwasu karboksylowego) wybiórczo wiążą się z receptorem AT1, hamując wyniki działania angiotensyny II bez oddziaywania na źródło i drogę jej syntezy. Losartan potasu nie jest inhibitorem kininazy II (enzymu rozkładającego bradykininę), dzięki czemu nie nasila efektów działania zależnych od bradykininy. Nie wiążą się i nie zatrzymują pozostałych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych ważnych dla regulacji w układzie krążenia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na losartan, pochodne sulfonamidów (takie jak hydrochlorotiazyd) lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych
- ciężkie zaburzenie czynności wątroby; zastój żółci lub niedrożność dróg żółciowych
- oporna na leczenie hipokaliemia, hiponatremia lub hiperkalcemia
- objawowa hiperurykemia/dna moczanowa
- ciężkie zaburzenie czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min)
- bezmocz
- jednoczesne stosowanie z aliskirenem u pacjentów z cukrzycą lub z zaburzeniami czynności nerek (GFR <60 ml/min/1,73 m2)
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Stadazar HCT:
Doustnie. Preparat przeznaczony dla pacjentów dorosłych. Można go stosować z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki w zależności od objawów pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel