Storvas CRT tabletki powlekane

  • Storvas CRT jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm o działaniu obniżającym poziom lipidów we krwi. Stosowany w celu obniżenia stężenia cholesterolu i triglicerydów we krwi.
  • Storvas CRT tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
atorwastatyna (atorvastatinum)

Wskazania:
Przeciwdziałanie chorobom sercowo-naczyniowym: przeciwdziałanie zdarzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów, u których prawdopodobieństwo pierwszego zdarzenia sercowo-naczyniowego oceniane jest jako wysokie, wraz z działaniami mającymi za zadanie ograniczenie innych czynników ryzyka. Hipercholesterolemia: uzupełnienie diety w ramach zmniejszenia podwyższonego stężenia całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL, apolipoproteiny B i triglicerydów u pacjentów od 10 roku życia z hipercholesterolemią pierwotną, w tym heterozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną, lub z hiperlipidemią złożoną w wytuacji niewystarczającej odpowiedzi na prowadzenie diety oraz innych niefarmakologicznych metod leczenia. Preparat jest także zalecany w ramach zmniejszenia stężenia cholesterolu całkowitego i cholesterolu-LDL u dorosłych pacjentów z homozygotyczną postacią rodzinnej hipercholesterolemii jako terapia wspomagająca do innych metod terapii hipolipemizującej lub przypadku, gdy taka terapia jest niedostępna.

Działanie:
Preparat to wybiórczy, kompetycyjny inhibitor reduktazy HMG-CoA, enzymu odpowiadającego za modyfikację 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Znajdująca się w preparacie atorwastatyna redkuje stężenie cholesterolu i lipoprotein w surowicy przez blokowanie aktywności reduktazy HMG-CoA, co w następstwie zmniejsza syntezę cholesterolu w wątrobie i prowadzi do podniesienia liczby receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, potęgując tym sposobem wychwyt i katabolizm LDL. Zmniejsza stężenie cholesterolu-LDL u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, którzy zazwyczaj nie reagowali na leczenie zmniejszające stężenie lipidów we krwi. Ponadto zmniejsza produkowanie LDL i liczbę cząsteczek LDL, powoduje nasilone i utrzymujące się zwiększenie aktywności receptora LDL oraz pozytywnie zmienia jakość krążących cząsteczek LDL.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- czynna choroba wątroby lub niewyjaśniona, trwale zwiększona aktywność aminotransferaz we krwi przekraczająca 3-krotnie górną granicę normy (GGN)
- ciąża
- okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym, niestosujące skutecznych metod zapobiegania ciąży

Dawkowanie Storvas CRT:
Doustnie. Dawka powinna być ustalona indywidualnie po przeprowadzeniu badań mierzących stężenie cholesterolu-LDL.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel