Staloral roztwór do stosowania podjęzykowego

  • Staloral jest to szczepionka mająca zastosowanie w alergologii o właściwościach odczulających. Zapobieganie oraz leczenie objawów alergicznego zapalenia spojówek, alergicznego nieżytu nosa oraz alergicznej atopowej astmy oskrzelowej.
  • Staloral roztwór do stosowania podjęzykowego
Producent: Stallergenes
Kategoria:Alergia
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
wyciągi alergenowe lub ich mieszanki (collectis allergen)

Wskazania:
Leczenie chorób alergicznych pojawiających się sezonowo lub trwających cały rok (typ I alergii wg klasyfikacji Gella i Coombsa). Dolegliwości z nimi związane, to: nieżyt nosa, zapalenie spojówek, atopowa astma oskrzelowa. Terapia stosowana jest w celu zapobiegania efektom klinicznym, które wynikają z kontaktu osoby uczulonej z danym alergenem.

Działanie:
Preparat stosowany w immunoterapii swoistej zawierający alergeny pochodzenia zwierzęcego lub alergeny grzybów. Immunoterapia swoista przyczynia się do trwałej odpowiedzi immunologicznej - poprzez mechanizm swoistej pamięci immunologicznej. Podczas immunoterapii swoistej zakłada się następujące zmiany w danych laboratoryjnych: pojawienie się swoistych przeciwciał IgG, obniżenie liczebności swoistych przeciwciał IgE we krwi, zmianę pobudzenia komórek uczestniczących w reakcji alergicznej, ważne zmiany w zakresie aktywności limfocytów Th2 i Th1, mających wpływ na wytwarzanie cytokin (obniżenie stężenia IL-4 i zwiększenie IFN-?), regulujących produkowanie IgE.

Przeciwwskazania:
- niedobory odporności
- choroby nowotworowe
- niekontrolowana astma oskrzelowa
- choroby autoimmunologiczne
- współistniejące leczenie ß-adrenolitykami

Dawkowanie:
Doustnie. Gdy zauważy się pierwsze objawy alergii, odczulanie można zacząć już u dzieci w wieku 2-3 lat. W przypadku pacjentów powyżej 50 roku życia, immunoterapia ma sens jedynie, gdy rozpoznano nową alergię. Leczenie podstawowe: roztwór stosować bezpośrednio pod język i trzymać pod językiem przez ok. 2 minuty przed połknięciem. Każdego dnia podnosić dawkę, aż do osiągnięcia dawki podtrzymującej według schematu zawartego w Charakterystyce Produktu Leczniczego. Leczenie podtrzymujące: najwyższa, dobrze tolerowana dawka powinna być zażywana każdego dnia lub 3x w tygodniu; zalecane dawkowanie to przynajmniej 8 dawek 3x w tygodniu lub 4 dawki zażywane każdego dnia, przy użyciu roztworu o stężeniu 300 IR/ml. Zaleca się konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel