Symbicort Turbuhaler proszek do inhalacji

  • Symbicort Turbuhaler jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy o działaniu rozkurczającym mięśnie gładki oskrzeli, przeciwzapalnym i zmniejszającym nasilenie objawów astmy oskrzelowej. Stosowany w leczeniu zwężenia oskrzeli.
  • Symbicort Turbuhaler proszek do inhalacji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
budezonid, fumaran formoterolu (budesonidum, formoteroli fumaras dihydricus)

Wskazania:
- POChP - leczenie pacjentów z ostrą postacią przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i powracającymi zaostrzeniami choroby w wywiadzie, u których zachodzą istotne objawy choroby mimo regularnej terapii długo działającymi lekami rozszerzającymi oskrzela,
- astma oskrzelowa - systematyczne leczenie pacjentów z astmą oskrzelową, u których zalecane jest równoczesne podawanie wziewnych glikokortykosteroidów i długo działających agonistów receptorów ß2-adrenergicznych, gdy: objawy choroby są odpowiednio kontrolowane za pomocą wziewnych glikokortykosteroidów i długo działających agonistów receptorów ß2-adrenergicznych stosowanych osobno; leczenie wziewnymi glikokortykosteroidami i krótko działającymi wziewnymi agonistami receptorów ß2-adrenergicznych stosowanymi doraźnie, nie zapewnia odpowiedniej kontroli objawów choroby.

Działanie:
Preparat złożony z dwóch substancji o odmiennym mechanizmie działania - zawiera budezonid i formoterol. Zastosowane razem posiadają działanie synergistyczne, prowadząc do ograniczenia ilości zaostrzeń astmy. Formoterol - wybiórczy agonista receptora ß2-adrenergicznego, który po podaniu wziewnym wywołuje szybki i długo utrzymujący się rozkurcz mięśni gładkich oskrzeli u pacjentów z odwracalną obturacją dróg oddechowych. Budezonid - glikokortykosteroid - po podaniu wziewnym w zależności od dawki wykazuje działanie przeciwzapalne w drogach oddechowych, dzikie czemu dochodzi do zmniejszenia nasilonych objawów i liczby zaostrzeń astmy oskrzelowej. Po zażyciu następuje mniejsze nasilenie działań niepożądanych w porównaniu z ogólnoustrojowym podawaniem kortykosteroidów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na budezonid, formoterol lub laktozę (która zawiera niewielkie ilości białek mleka)

Dawkowanie Symbicort Turbuhaler:
Wziewnie. Przewlekła obturacyjna choroba płuc (dawki 160 µg+4,5 µg lub 320 µg+9 µg). Dorośli: 2 inhalacje (160 µg+4,5 µg) 2x na dobę lub 1 inhalacja (320 µg+9 µg) 2x na dobę. Astma (dawki 80 µg+4,5 µg lub 160 µg+4,5 µg lub 320 µg+9 µg) - należy ustalić indywidualne dawkowanie w zależności od nasilenia objawów.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel