Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

TELUX kapsułki twarde

  • Telux jest preparatem o działaniu przeciwnowotworowym stosowanym w leczeniu przewlekłej białaczki szpikowej (CML) w przełomie blastycznym u dzieci i dorosłych.
  • TELUX kapsułki twarde
Producent: Nobilus Ent
Skład: imatynib
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
imatynib (imatinibum)

Wskazania:
- u pacjentów z Ph+ CML w przebiegu przełomu blastycznego,
- u dzieci i młodzieży z nowo rozpoznaną przewlekłą białaczką szpikową (CML) z chromosomem Philadelphia (bcr-abl, Ph+), którzy nie kwalifikują się do zabiegu transplantacji szpiku jako leczenia pierwszego rzutu,
- u dzieci i młodzieży z CML Ph+ w fazie przewlekłej po niepowodzeniu leczenia interferonem alfa, lub w fazie akceleracji choroby.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwnowotworowych - inhibitor kinazy białkowo-tyrozynowej. Selektywnie blokuje proliferację i powoduje apoptozę w komórkach linii Bcr-Abl dodatnich, jak i w komórkach białaczkowych świeżo pobranych od pacjentów z CML (przewlekłą białaczką szpikową) z dodatnim chromosomem Philadelphia (Ph+). Znajdujący się w preparacie imatynib mocno blokuje aktywność kinazy tyrozynowej (KT) Bcr-Abl oraz licznych receptorów kinaz tyrozynowych: Kit, receptora czynnika wzrostu komórek macierzystych (SCF) kodowanego przez protoonkogen c-Kit, receptory domeny dyskoidynowej (DDR1 i DDR2), receptory czynnika stymulującego kolonie (CSF-1R) oraz receptory alfa i beta płytkopochodnego czynnika wzrostu (PDGFR-alfa i PDGFR-beta). Blokuje także procesy komórkowe, w aktywacji których udział biorą wymienione receptory kinaz. AUC metabolitu we krwi wynosi tylko 16% wartości AUC imatynibu. CYP3A4 jest podstawowym enzymem cytochromu P-450 uczestniczącym w biotransformacji imatynibu. Podstawowym metabolitem imatynibu jest pochodna N-demetylowa piperazyny, która in vitro odznacza się podobną siłą działania jak związek macierzysty.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu

Dawkowanie Telux:
Doustnie. Należy ustalić indywidualne dawkowanie. Terapię powinien prowadzić lekarz mający doświadczenie w leczeniu pacjentów z hematologicznymi nowotworami złośliwymi.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel