Tevioplus krople do oczu

  • Tevioplus jest preparatem oddziałującym na narządy wzroku o właściwościach obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Leczy się nim nadciśnienie oczne oraz jaskrę z otwartym kątem przesączenia.
  • Tevioplus krople do oczu
Producent: Teva
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
latanoprost, timolol (latanoprostum, timololum)

Wskazania:
Łagodzenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w przypadku jaskry z otwartym kątem oraz podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, u dorosłych pacjentów, u których reakcja na miejscowo stosowane leki ß-adrenolityczne lub analogi prostaglandyn jest niewystarczająca.

Działanie:
Preparat złożony z dwóch substancji czynnych o działaniu obniżającym ciśnienie wewnątrzgałkowe w efekcie różnych sposobów działania. Tymolol jest stosowany jako nieselektywny lek blokujący receptory ß1- i ß2-adrenergiczne. Mechanizm działania obniża ciśnienie śródgałkowe oka. Latanoprost jest analogiem prostaglandyny F2alfa, wybiórczym prostanoidowym agonistą receptorów FP. Zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zwiększanie przepływu naczyniówkowo-twardówkowego. Połączenie dwóch składników prowadzi do dodatkowego zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego, w przeciwieństwie do podania każdego osobno.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- choroby przebiegające z nadreaktywnością dróg oddechowych (w tym astma oskrzelowa, astma w wywiadzie, ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc)
- bradykardia zatokowa, zespół chorego węzła zatokowego, blok zatokowo-przedsionkowy, blok przedsionkowo-komorowy II lub III niekontrolowany rozrusznikiem, jawna niewydolność serca, wstrząs kardiogenny
- pacjenci poniżej 18 roku życia
- ciąża oraz okres karmienia piersią

Dawkowanie Tevioplus:
Miejscowo, do worka spojówkowego. Preparat przeznaczony dla pacjentów dorosłych. 1 kropla do chorego oka 1x na dobę. Zaraz po zakropleniu należy ucisnąć kanał nosowo-łzowy lub zamknąć powieki na 2 min, aby ograniczyć wchłanianie ogólnoustrojowe; może to powodować zmniejszenie ogólnoustrojowych działań niepożądanych i nasilenie działania miejscowego. W przypadku stosowania innych preparatów do oczu, należy odczekać co najmniej 5 minut przed podaniem kolejnego preparatu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel