TEMOZOLOMIDE POLPHARMA kapsułki twarde

  • Temozolomide Polpharma jest preparatem o działaniu przeciwnowotworowym. Stosowany jest w monoterapii jak i w terapii skojarzonej w leczeniu określonych typów raka mózgu.
  • TEMOZOLOMIDE POLPHARMA kapsułki twarde
Producent: Polpharma
Skład: temozolomid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
temozolomid (temozolomidum)

Wskazania:
- leczenie pacjentów od 3 roku życia z glejakiem złośliwym, jak glejak wielopostaciowy lub gwiaździak anaplastyczny, wykazującym wznowę lub progresję po standardowym leczeniu,
- leczenie dorosłych pacjentów z nowo zdiagnozowanym glejakiem wielopostaciowym w połączeniu z radioterapią, a następnie w monoterapii.

Działanie:
Preparat przeciwnowotworowy o właściwościach alkilujących, należący do klasy triazenów. Znajdujący się w nim temozolomid jest triazenem, który w fizjologicznym pH ulega szybkiej chemicznej przemianie do aktywnego monometylo-triazenoimidazolo-karboksamidu (MTIC). Wykazano, że cytotoksyczność MTIC pochodzi w większości z alkilacji w pozycji O6 guaniny oraz dodatkowo alkilacji w pozycji N7. Pojawiające się w następstwie działania cytotoksycznego uszkodzenia przypuszczalnie obejmują błędną naprawę adduktów metylowych. MTIC samoistnie ulega hydrolizie do 5-aminoimidazolo-4-karboksyamidu (AIC), związku pośredniego biorącego udział w biosyntezie puryn i kwasów nukleinowych, oraz do metylohydrazyny, uważanej za aktywny związek alkilujący. TMZ ulega samoistnej hydrolizie w fizjologicznym pH do aktywnego związku 3-metylo-(triazeno-1-yl-imidazolo-4-karboksyamidu (MTIC). In vivo, wartość t1/2 MTIC jest podobna do okresu półtrwania TMZ i wynosił 1,8 godziny. W porównaniu do wartości AUC TMZ, ekspozycja na MTIC i AIC wynosi odpowiednio ~2,4% i 23%.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- nadwrażliwość na dakarbazynę
- ciężka mielosupresja

Dawkowanie Temozolomide Polpharma:
Doustnie. Dawkowanie powinno być dobrane indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel