TESLOR roztwór doustny

  • Teslor jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy o właściwościach przeciwalergicznych. Stosowany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz pokrzywki.
  • TESLOR roztwór doustny
Producent: Aflofarm
Kategoria:Alergia
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
desloratadyna (desloratadinum)

Wskazania:
Zmniejszanie dolegliwości wynikających z pokrzywki oraz alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Działanie:
Preparat zawiera desloratadynę, która nie posiada działania uspokajającego – jest długo działającym antagonistą histaminy, posiadającym wybiórczą antagonistyczną aktywność wobec obwodowych receptorów H1. Przeciwalergiczne właściwości desloratadyny to blokowanie uwalniania cytokin indukujących reakcję zapalną (tj. IL-4, IL-6, IL-8 i IL-13) z ludzkich komórek tucznych i granulocytów zasadochłonnych oraz blokowanie ekspresji białka adhezyjnego selektyny P na powierzchni komórek śródbłonka. Desloratadyna nie wchłania się łatwo do o.u.n., przez co w zasadzie nie wywiera działania uspokajającego, nie wywołuje senności ani nie wpływa na aktywność psychomotoryczną. U pacjentów z pokrzywką zmniejsza liczbę i rozmiar zmian pokrzywkowych oraz łagodzi świąd skóry. U pacjentów z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa desloratadyna efektywnie redukuje takie objawy, jak: kichanie, świąd, wydzielina z nosa, a także świąd, łzawienie i zaczerwienienie oczu oraz świąd podniebienia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na desloratadynę, loratadynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Teslor roztwór:
Doustnie. Dzieci 1-5 lat: 1,25 mg (2,5 ml) 1x na dobę. Dzieci 6-11 lat: 2,5 mg (5 ml) 1x na dobę. Pacjenci od 12 roku życia: 5 mg (10 ml) 1x na dobę. W przewlekłym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 dni w tygodniu lub częściej i dłużej niż 4 tygodnie) można kontynuować leczenie w okresie narażenia na alergen. W okresowym alergicznym zapalenia błony śluzowej nosa (objawy występują rzadziej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tygodnie), leczenie należy zakończyć po ustąpieniu objawów i wznowić w momencie ich ponownego wystąpienia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel