TEMOZOLOMIDE GLENMARK kapsułki twarde

  • Temozolomide Glenmark jest preparatem o właściwościach przeciwnowotworowych. Znalazł zastosowanie w leczeniu określonych typów nowotworów mózgu. Stosowany w monoterapii oraz terapii skojarzonej.
  • TEMOZOLOMIDE GLENMARK kapsułki twarde
Producent: Glenmark
Skład: temozolomid
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
temozolomid (temozolomidum)

Wskazania:
- leczenie dorosłych pacjentów z nowo zdiagnozowanym glejakiem wielopostaciowym w połączeniu z radioterapią, a następnie w monoterapii,
- leczenie pacjentów od 3 roku życia z glejakiem złośliwym, jak glejak wielopostaciowy lub gwiaździak anaplastyczny, wykazującym wznowę lub progresję po standardowym leczeniu.

Działanie:
Preparat przeciwnowotworowy o działaniu alkilującym, zaliczany do klasy triazenów. Temozolomid jest triazenem, który w fizjologicznym pH ulega szybkiej chemicznej przemianie do aktywnego monometylo-triazenoimidazolo-karboksamidu (MTIC). Prawdopodobnie cytotoksyczność MTIC wynika głównie z alkilacji w pozycji O6 guaniny oraz dodatkowo alkilacji w pozycji N7. Pojawiające się w następstwie działania cytotoksycznego uszkodzenia prawdopodobnie obejmują błędną naprawę adduktów metylowych. TMZ ulega samoistnej hydrolizie w fizjologicznym pH do aktywnego związku 3-metylo-(triazeno-1-yl-imidazolo-4-karboksyamidu (MTIC). MTIC samoistnie ulega hydrolizie do 5-aminoimidazolo-4-karboksyamidu (AIC), związku pośredniego biorącego udział w biosyntezie puryn i kwasów nukleinowych, oraz do metylohydrazyny, uważanej za aktywny związek alkilujący. Przypuszcza się, że cytotoksyczność MTIC wynika przede wszystkim z alkilacji DNA, głównie w pozycji O i N guaniny. W porównaniu do wartości AUC TMZ, ekspozycja na MTIC i AIC wynosi odpowiednio ~2,4% i 23%. In vivo, wartość t1/2 MTIC jest podobna do okresu półtrwania TMZ i wynosił 1,8 godziny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- nadwrażliwość na dakarbazynę
- ciężka mielosupresja

Dawkowanie Temozolomide Glenmark:
Doustnie. Należy dobrać indywidualne dawkowanie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel