TACEFUR tabletki

  • Tacefur jest antybiotykiem mającym zastosowanie w zakażeniach o działaniu bakteriobójczym i przeciwinfekcyjnym. Leczy się nim m.in. zakażenia dróg oddechowych, układu moczowego, zapalenie ucha środkowego czy rzeżączkę.
  • TACEFUR tabletki
Producent: Tactica
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
aksetyl cefuroksymu (cefuroximum)

Wskazania:
- zapalenie ucha środkowego,
- zakażenia skóry i tkanek miękkich: liszajec, czyraczność ropowica,
- zakażenia układu moczowego: zapalenie pęcherza moczowego i cewki moczowej, odmiedniczkowe zapalenia nerek,
- rzeżączka: zapalenie szyjki macicy, ostre niepowikłane zapalenie cewki moczowej,
- zakażenia górnych dróg oddechowych: zapalenie gardła, zapalenie krtani, angina oraz zapalenie zatok obocznych nosa,
- zakażenia dolnych dróg oddechowych: ostre zapalenie oskrzeli, zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, bakteryjne zapalenie płuc.

Działanie:
Preparat o właściwościach bakteriobójczych. Zawarty w nim alsetyl cefuroksymu jest hydrolizowany przez enzymy - esterazy, do aktywnego antybiotyku, cefuroksymu. Cefuroksym blokuje syntezę bakteryjnych ścian komórkowych w następstwie połączenia się z białkami wiążącymi penicyliny. Dochodzi do przerwania procesu biosyntezy ściany komórkowej (peptydoglikanu), co prowadzi do lizy komórki bakteryjnej i do jej obumarcia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na cefuroksym, inne cefalosporyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu
- w ciąży stosować wyłącznie w przypadkach bezwzględnej konieczności

Dawkowanie Tacefur:
Doustnie. Dzieci: w większości zakażeń (włącznie z zapaleniem ucha środkowego u dzieci do 2 lat): 125 mg co 12 h lub 20 mg/kg masy ciała na dobę w 2 dawkach; dawka maksymalna wynosi 250 mg na dobę. W ciężkich zakażeniach oraz w zapaleniu ucha środkowego u dzieci powyżej 2 lat: 250 mg co 12 h lub 30 mg/kg masy ciała na dobę w 2 dawkach; dawka maksymalna wynosi 500 mg na dobę. Dorośli: w większości zakażeń - 250 mg co 12 h; w zakażeniach dróg moczowych - 125 mg co 12 h; w odmiedniczkowym zapaleniu nerek - 250 mg co 12 h; w niepowikłanej rzeżączce - 1 g jednorazowo; w boreliozie (u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat) - 500 mg co 12 h przez 20 dni; w ciężkich zakażeniach dolnych dróg oddechowych lub w podejrzeniu zapalenia płuc - 500 mg co 12 h. Leczenie trwa zazwyczaj 5-10 dni. W w boreliozie preparat stosuje się przez 20 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel