TAMOXIFEN-EBEWE tabletki

  • Tamoxifen-Ebewe jest preparatem o działaniu przeciwnowotworowym oraz antyestrogenowym. Znalazł zastosowanie w leczeniu raka piersi oraz śluzówki macicy.
  • TAMOXIFEN-EBEWE tabletki
Producent: Ebewe
Skład: tamoksyfen
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
tamoksyfen (tamoxifenum)

Wskazania:
Stosowany w terapii raka piersi oraz śluzówki macicy.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwnowotworowych, który zawiera tamoksyfen – silny niesteroidowy antagonista estrogenów. Posiada też właściwości częściowego lub pełnego agonisty, w zależności od tkanki docelowej i badanego gatunku. U ludzi najsilniej wyrażone jest działanie antyestrogenowe. Tamoksyfen wykazuje aktywność antyestrogenową przez wiązanie się z domeną blokującą steroidy w receptorze estrogenowym i blokowanie działania estradiolu. Po podaniu doustnym tamoksyfen jest szybko wchłaniany do krwi. Maksymalne stężenie jest osiągane po 4-7 godzinach od podania. Tamoksyfen jest metabolizowany w procesie hydroksylacji, demetylacji i sprzęgania. Część metabolitów wykazuje działanie kliniczne podobne do działania tamoksyfenu. Zwiększa to jego działanie terapeutyczne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na tamoksyfen lub inne składniki
- ciężka małopłytkowość, leukopenia lub hiperkalcemia
- ciąża, u pacjentek w okresie przed menopauzą należy wykluczyć ciążę

Dawkowanie Tamoxifen-Ebewe:
Doustnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnego dawkowania w zależności od postępu choroby. Zwykle dawka dobowa zawiera 20 mg. Pacjenci w chorobie o zaawansowanym rozwoju mogą zażywać 30-40 mg na dobę, w dawkach podzielonych. Nie należy przekraczać 40 mg na dobę. Terapia ma zazwyczaj charakter długotrwały. Poprawa zachodzi zwykle w ciągu 4-10 tygodni leczenia, lecz u pacjentów z przerzutami do kości może wystąpić dopiero po kilku miesiącach.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel