TAKROCEPT kapsułki twarde

  • Takrocept jest preparatem immunosupresyjnym o działaniu zmniejszającym aktywność naturalnego systemu obronnego organizmu. Stosowany w celu zapobiegania odrzuceniu przeszczepu.
  • TAKROCEPT kapsułki twarde
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
takrolimus (tacrolimusum)

Wskazania:
- leczenie w przypadkach odrzucenia przeszczepu alogenicznego opornego na terapię innymi preparatami immunosupresyjnymi u dorosłych pacjentów,
- profilaktyka odrzucania przeszczepu u dorosłych biorców alogenicznych przeszczepów nerki lub wątroby.

Działanie:
Preparat o działaniu immunosupresyjnym z klasy makrolidów, inhibitor kalcyneuryny. Takrolimus hamuje aktywację komórek T i proliferację komórek B zależną od wspomagających komórek T, a także tworzenie się limfokin (takich jak interleukiny-2, -3 oraz ?-interferon) oraz ekspresję receptora interleukiny-2. Przypuszcza się, że na poziomie molekularnym w działaniu takrolimusu pośredniczy wiązanie z białkiem cytozolu (FKBP12), odpowiedzialne za wewnątrzkomórkową kumulację leku. Zwłaszcza takrolimus blokuje tworzenie się cytotoksycznych limfocytów, które są głównie odpowiedzialne za odrzucanie przeszczepu. Kompleks FKBP12-takrolimus swoiście i kompetycyjnie łączy się z kalcyneuryną i ją blokuje, co prowadzi do zależnego od wapnia zablokowania dróg przesyłania sygnału dla komórek T, przeciwdziałając tym sposobem transkrypcji i aktywacji genów cytokin.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na takrolimus lub na pozostałe składniki preparatu
- nadwrażliwość na inne makrolidy

Dawkowanie Takrocept:
Doustnie. Dawkowanie należy zarządzić indywidualnie, w sposób właściwy do pacjenta. Preparat mogą przepisywać i dokonywać zmian w leczeniu immunosupresyjnym wyłącznie lekarze z doświadczeniem w podawaniu leków immunosupresyjnych i postępowaniu z pacjentami po przeszczepieniu narządów. Leczenie takrolimusem wymaga starannego monitorowania przez odpowiednio wykwalifikowany i wyposażony personel.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel