TADROXIL proszek do sporządzania zawiesiny doustnej

  • Tadroxil jest preparatem stosowany w leczeniu zakażeń o właściwościach bakteriobójczych: w zakażeniach dróg moczowych, gronkowcowym i paciorkowcowym zakażeniu skóry i tkanek miękkich; paciorkowcowe zapalenie gardła i migdałków podniebiennych.
  • TADROXIL proszek do sporządzania zawiesiny doustnej
Kategoria:Antybiotyki
Skład: cefadroksyl
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
cefadroksyl (cefadroxilum)

Wskazania:
- zapalenie szpiku,
- bakteryjne zapalenie stawów,
- zakażenia układu moczowego (wywołane przez Escherichia coli, Proteus mirabilis i Klebsiella spp.),
- gronkowcowe i paciorkowcowe zakażenia skóry i tkanek miękkich,
- zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych (zwłaszcza paciorkowcowe zapalenie gardła i migdałków podniebiennych).

Działanie:
Preparat to antybiotyk ß-laktamowy, cefalosporyna I generacji do stosowania doustnego. Wywiera działanie bakteriobójcze na paciorkowce ß-hemolizujące i Escherichia coli, Proteus mirabilis, Klebsiella spp., Moraxella catarrhalis, Bacteroides spp. (z wyjątkiem B. fragilis), Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus spp. (z wyjątkiem szczepów opornych na meticylinę) oraz niektóre szczepy Haemophilus influenzae. Nie wywiera działania m.in. na enterokoki i pozostałe pałeczki Gram-ujemne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na cefalosporyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu

Dawkowanie Tadroxil:
Doustnie. Dzieci: 25-50 mg/kg masy ciała na dobę - w zapaleniu gardła, migdałków podniebiennych i liszajcu – 1x na dobę; w zapaleniu szpiku i bakteryjnym zapaleniu stawów - 50 mg/kg masy ciała na dobę w 2 dawkach co 12 h. Pacjenci powyżej 12 roku życia oraz masie ciała ponad 40 kg. W zakażeniach dolnych dróg oddechowych lekkich: 0,5 g co 12 h; umiarkowanych do ciężkich: 0,5-1 g co 12 h. W zapaleniu szpiku i bakteryjnym zapaleniu stawów: 1 g co 12 h. W niepowikłanych zakażeniach dolnych dróg moczowych: 1-2 g 1x na dobę lub 0,5-1 g co 12 h; w pozostałych zakażeniach dróg moczowych: 1 g co 12 h. W zakażeniach skóry, tkanek miękkich, paciorkowcowym zapaleniu gardła i migdałków podniebiennych: 1 g 1x na dobę lub 0,5 g co 12 h. W niewydolności nerek (po podaniu dawki początkowej 1 g) podaje się 500 mg w następujących odstępach czasowych: przy klirensie kreatyniny 25-50 ml/min - co 12 h; 10-25 ml/min - co 24 h; poniżej 10 ml/min - co 36 h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel