TELMOTENS PLUS tabletki

  • Telmotens Plus jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach moczopędnych i zwężających naczynia krwionośne. Stosowany jest w regulowaniu ciśnienia tętniczego krwi.
  • TELMOTENS PLUS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
hydrochlorotiazyd, telmisartan (hydrochlorothiazidum, telmisartanum)

Wskazania:
Profilaktyka w kontroli nadciśnienia tętniczego samoistnego, wymagająca skojarzonego użycia telmisartanu i hydrochlorotiazydu.

Działanie:
Preparat złożony z dwóch substancji czynnych: antagonisty receptora angiotensyny II - telmisartan oraz diuretyka tiazydowego - hydrochlorotiazyd. Hydrochlorotiazyd jest diuretykiem tiazydowym. Sposób działania przeciwnadciśnieniowego tiazydów nie został w pełni zbadany. Tiazydy mają wpływ na przenikanie zwrotne elektrolitów w kanalikach nerkowych, bezpośrednio zwiększając wydalanie sodu i chlorku w przybliżeniu w podobnych ilościach. Działanie diuretyczne hydrochlorotiazydu doprowadza do zmniejszenia objętości osocza, zwiększenia aktywności reniny w osoczu, zwiększenia produkcji aldosteronu, prowadząc do zwiększenia utraty potasu i wodorowęglanów z moczem oraz obniżenia ilości potasu w surowicy. Prawdopodobnie równoczesne stosowanie telmisartanu powoduje dzięki hamowaniu układu renina-angiotensyna-aldosteron, zatrzymanie utraty potasu związanej z działaniem diuretyków. Telmisartan jest efektywnym, doustnym, wybiórczym antagonistą receptora podtypu 1 dla angiotensyny II (AT1). Telmisartan wypiera angiotensynę II z miejsc łączenia z receptorem podtypu AT1, odpowiadającą za znane mechanizmy działania angiotensyny II. Telmisartan nie blokuje enzymu konwertującego angiotensynę (kininazy II), enzymu odpowiedzialnego także za rozkład bradykininy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na telmisartan lub którykolwiek z pozostałych składników leku
- nadwrażliwość na hydrochlorotiazyd lub pochodne sulfonamidów
- ciąża oraz okres karmienia piersią
- ciężka choroba wątroby, taka jak zastój żółci lub zwężenie dróg żółciowych (zaburzenia odpływu żółci z pęcherzyka żółciowego) lub jakakolwiek inna ciężka choroba wątroby
- ciężka choroba nerek
- jeśli lekarz stwierdzi występowanie małego stężenia potasu lub dużego stężenia wapnia we krwi, które nie ulegają poprawie na skutek leczenia

Dawkowanie Telmotens Plus
Doustnie. Dawkowanie powinno zostać ustalone indywidualnie w sposób właściwy do stanu pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel