Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Abilify tabletki

  • Abilify jest preparatem wpływającym na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, który poprzez swoje działanie wykazuje właściwości przeciwpsychotyczne. Wykorzystywany jest w leczeniu schizofrenii u dorosłych.
  • Abilify tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
arypiprazol (aripiprazolum)

Wskazania:
- leczenie epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I u młodzieży w wieku 13 lat i starszej, w leczeniu trwającym do 12 tygodni,
- leczenie schizofrenii u dorosłych i u młodzieży w wieku 15 lat i starszej,
- leczenie epizodów maniakalnych o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego w przebiegu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I oraz w zapobieganiu nowym epizodom maniakalnym u dorosłych, u których występują głównie epizody maniakalne i którzy odpowiadają na leczenie arypiprazolem.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwpsychotycznych. Znajdujący się w składzie arypiprazol posiada połącznone działanie częściowo agonistyczne wobec receptora dopaminowego D2 i serotoninowego 5-HT1a oraz antagonistyczne wobec receptora serotoninowego 5-HT2a. Badania in vitro wykazały silne pokrewieństwo do receptorów dopaminowych D2 i D3, serotoninowych 5-HT1a i 5-HT2a oraz średnie porewieństwo do receptorów dopaminowych D4, serotoninowych 5-HT2c i 5-HT7, a także adrenergicznych alfa-1 i histaminowych H1. Ponadto arypiprazol posiada również umiarkowane pokrewieństwo do miejsc wychwytu zwrotnego serotoniny, jednak nie posiada istotnego pokrewieństwa do receptorów muskarynowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią
- w ciąży stosować jedynie w przypadkach bezwzględnie koniecznych
- preparat zawiera laktozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadką, wrodzoną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy

Dawkowanie:
Doustnie. Zaleca się dostosowanie indywidualnego dawkowania w zależności od objawów występujących u pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel