Theospirex roztwór do wstrzykiwań

  • Theospirex jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy o właściwościach rozkurczających mięśnie gładkie oskrzeli. Stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.
  • Theospirex roztwór do wstrzykiwań
Producent: Biofarm
Skład: teofilina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
teofilina (theophylinum)

Wskazania:
Profilaktyka ostrych i ciężkich skurczów oskrzeli w przewlekłych chorobach dróg oddechowych: przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, astmy oskrzelowej i stanu astmatycznego.

Działanie:
Preparat z grupy metyloksantyn. Mechanizm działania rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli i naczyń płucnych, poprawia klirens śluzowo-rzęskowy, zatrzymuje uwalnianie mediatorów z komórek tucznych oraz pozostałych komórek mających udział w reakcji zapalnej. Zwiększa ilość wydalanego moczu i pobudza czynność narządów zewnątrzwydzielniczych i wewnątrzwydzielniczych (np. zwiększone wydzielanie kwasu solnego w żołądku, zwiększone uwalnianie amin katecholowych z nadnerczy). Zatrzymuje kurczliwość macicy, wywiera dodatnie działanie inotropowe i chronotropowe, pobudza mięśnie szkieletowe. Dodatkowo łagodzi nasilenie duszności, rozszerza naczynia krwionośne oraz działa rozkurczająco na mięśnie gładkie. Ponadto łagodzi nasilenie skurczu oskrzeli, nasilenie natychmiastowych i późnych reakcji astmatycznych oraz zwiększa kurczliwość przepony.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na teofilinę, inne pochodne ksantyn lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- świeży zawał serca
- wstrząs, zapaść
- ostre zaburzenia rytmu serca
- ciężkie choroby wątroby
- obrzęk płuc
- skłonność do drgawek
- padaczka

Dawkowanie Theospirex roztwór do wstrzykiwań:
Dożylnie w powolnej iniekcji, w krótkim wlewie dożylnym lub w dożylnym wlewie kroplowym. Ze względu na duże różnice osobnicze w farmakokinetyce teofiliny i wąską rozpiętość terapeutyczną, lek należy dawkować indywidualnie. Terapeutyczne stężenie teofiliny wynosi 10-20 µg/ml (teofilina w stężeniu większym niż 20 µg/ml może działać toksycznie). Należy monitorować stężenie teofiliny w surowicy. Dawkowanie powinno być dobierane indywidualnie i obliczane na podstawie beztłuszczowej masy ciała.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel