Thromboreductin kapsułki twarde

  • Thromboreductin jest preparatem cytostatycznym mającym zastosowanie w leczeniu nadpłytkowości samoistnej. Charakteryzuje się zdolnością do zmniejszania ilości płytek krwi.
  • Thromboreductin kapsułki twarde
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
anagrelid (anagrelidum)

Wskazania:
Leczenie nadpłytkowości samoistnej.

Działanie:
Zawarty w preparacie anagrelid wywołuje zależne od dawki zmniejszenie liczby płytek krwi. Mechanizm działania nie został wyjaśniony. Anagrelid wywiera swoje działanie poprzez zmniejszanie wielkości i ploidii megakariocytów w pomitotycznej fazie dojrzewania. Anagrelid nie wywołuje ważnych zmian dotyczących krwinek białych i parametrów krzepnięcia, obserwowano natomiast niewielkie zmiany dotyczące krwinek czerwonych. W trakcie stosowania dużych dawek nieterapeutycznych, anagrelid zatrzymuje fosfodiesterazę c-AMP oraz indukowaną przez ADP i kolagen agregację trombocytów. Mechanizm działania jest swoisty gatunkowo dla ludzi, nie ma informacji dotyczących działania obniżającego liczbę płytek w żadnym doświadczalnym modelu zwierzęcym. Z tego powodu przyjmuje się, że anagrelid działa za pośrednictwem metabolitu, który powstaje w organizmie człowieka.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na anagrelid lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych
- choroby układu krążenia stopnia 3. z ujemnym stosunkiem korzyści do ryzyka lub stopnia 4. (kryteria toksyczności South West Oncology Group)
- ciężka niewydolność nerek (CCr <30 ml/min)
- umiarkowana lub ciężka niewydolność wątroby
- ciąża oraz okres karmienia piersią

Dawkowanie Tromboreductin:
Doustnie. Zaleca się dobranie indywidualnego dawkowania. Leczenie powinno być rozpoczęte od dawki 0,5 mg na dobę przez 1 tydzień, a następnie należy zwiększać dawkę co tydzień o 0,5 mg na dobę, aż do osiągnięcia właściwej odpowiedzi na leczenie. Zazwyczaj odpowiedź na leczenie pojawia się w przeciągu 2 tygodni podawania dawek 1-3 mg na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 5 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel