Clopidogrel Mylan tabletki powlekane

  • Clopidogrel Mylan jest preparatem wpływającym na krew i układ krwiotwórczy o działaniu przeciwzakrzepowym. Wykorzystywany w leczeniu profilaktycznym miażdżycy u pacjentów z zawałem mięśnia sercowego oraz z rozpoznaną chorobą tętnic obwodowych.
  • Clopidogrel Mylan tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klopidogrel (clopidogrelum)

Wskazania:
Leczenie powikłań zakrzepowych w miażdżycy i zakrzepowo-zatorowych, w tym udaru, w społączeniu z kwasem acetylosalicylowym u pacjentów z migotaniem przedsionków i przynajmniej jednym czynnikiem ryzyka powikłań naczyniowych, u których leczenie antagonistami witaminy K nie może być zastosowane, a ryzyko krwawienia jest niewielkie. Profilaktyka przeciwzakrzepowa w miażdżycy: u pacjentów z zawałem mięśnia sercowego (od kilku dni do mniej niż 35 dni), z udarem niedokrwiennym (od 7 dni do mniej niż 6 miesięcy) oraz z rozpoznaną chorobą tętnic obwodowych, a także u pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym: bez uniesienia odcinka ST (niestabilna dławica piersiowa lub zawał mięśnia sercowego bez załamka Q), w tym pacjentów, którym wszczepia się stent w czasie zabiegu przezskórnej angioplastyki wieńcowej, w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym lub z ostrym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST, w skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym, u pacjentów leczonych zachowawczo, kwalifikujących się do leczenia trombolitycznego.

Działanie:
Preparat jest inhibitorem agregacji płytek krwi. Zawarty w nim klopidogrel jest prolekiem, a jeden z jego czynnych metabolitów zatrzymuje agregację płytek krwi. Czynny metabolit klopidogrelu selektywnie blokuje wiązanie ADP z jego receptorem płytkowym P2Y12 i dalszą aktywację kompleksu glikoprotein GPIIb/IIIa, w której udział bierze ADP, powodują zahamowanie agregacji płytek krwi. Ponadto klopidogrel zatrzymuje agregację płytek krwi indukowaną przez innych agonistów niż ADP, za sprawą zahamowania wzmożonego pobudzenia płytek krwi przez uwolniony ADP.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na klopidogrel lub pozostałe składniki preparatu
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- czynne patologiczne krwawienie (np. wrzód trawienny lub krwotok wewnątrzczaszkowy)

Dawkowanie Clopidrogrel Mylan:
Doustnie. Początkowo stosuje się jednorazową dawkę nasycającą wynoszącą 300 mg, a następnie podaje się 75 mg 1x na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel